Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha képtelen...

Mit tegyek, ha képtelen vagyok feldolgozni ezt az egészet?

Figyelt kérdés

10 éves kapcsolatom ért véget kicsit több, mint egy éve. Sajnos a srácnak teljesen átadtam magam, érte éltem, ő meg totál kihasznált, megcsalt, minden rossznak elhordott a hátam mögött, azt mondta, hogy én csak egy megtűrt személy vagyok nála.

Én tudom magamról, hogy mindent megtettem, de sajnos a rossz gyerekkorom miatt rosszak a kötődési mintáim, túl sokáig ragaszkodtam hozzá.

Egyedül maradtam, a családom kicsi és nem összetartó, barátaim már sajnos nincsenek (részben az én hibámból).

Képtelen vagyok elmenni pszichológushoz vagy bármilyen szakemberhez, mert ha már beszélnem kell ezekről, gyomorgörcsöt kapok és rögtön elsírom magam. Időszakosan rámtör az öngyilkossági vágy, de a félelem és a bizonytalanság miatt el szoktam vetni az ötletet. Örömmel tölt el, ha a halálra gondolok, mert akkor megszűnne ez a földi pokol, amiben vagyok.

Szüleim nincsenek, apám sajnos 13 éves koromban meghalt, anyám pedig egy boszorkány, nem tartom vele a kapcsolatot.

Az a baj, hogy az életem változtatásához nincs elég lelki erőm, fáradt vagyok.

27n


2022. aug. 22. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem érdemes lenne megpróbálni azt a pszichológust.

Egyrészt elmkndhatod neki ezt is, hogy nehéz róla beszélni, másrészt nem baj, ha sírsz. A negatív érzelmeket is meg kell élni. A pszichológus segíthet abban, hogy túl legyél ezen, és tíz év múlva ne ugyanitt tarts, hanem új életet kezdj addigra.

2022. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
A kulcs szó a feldolgozás. Mindenkit érnek veszteségek, kudarcok, csalódások, ez az emberi lét része. Abban kérj segítséget, hogy hogyan indulj el a feldolgozás útján. Erre nincs fix recept, kinek mi a jó. Vki új kapcsolatot keres, más munkába menekül, lehet foglalkozni kisállatokkal, sporttal, kreatív hobbikkal, stb. Mások verseket, könyveket, novellákat írnak, így dolgozzák fel a lelki gondjaikat. A lényeg, hogy vmit csinálni kell. És keress barátokat, ez szintén nagyon fontos!
2022. aug. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Természetes hogy megvisel, egy lánybarátommal pont ez volt nemrég 6 éves kapcsolat után.

Természetes a lelki fájdalom, a veszteség érzése, de ne menj el önmarcangolásba.

Két ember megpróbálta együtt, lehet az egyik nem volt rá érett, nem tette helyesen bele magát, nem működött, ennyi.

Kicsit fújd ki magad, menj el emberek közé, próbáld visszaidézni azt a lányt, aki a kapcsolat elött voltál, és fájdalom nélkül, nyílt szívvel nézz az emberekre.

Szívesen ajánlok meditációt is, ami erősíti a lelket, ha van igényed ilyesmire.

2022. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Tudja a görcsöket-gátlásokat oldani a szakember, ha elmondod neki: milyen nehéz még beszélni is róla és segítséget kérsz: mit tegyél.
2022. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Nincs veled semmi baj bíznod kell másokban és szeresd magad.
2022. aug. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Valószínűleg azért akaszkodsz rá másokra , mert nem bízol benne , hogy fognak téged szeretni , ha nem csinálod persze ez csak egy vélemény
2022. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek az off-ért:


#3 Engem érdekel a lélekerősítő meditáció. :)

2022. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A #2-höz csatlakoznék.


Én ugyan nem ennyire hosszú idő után szenvedtem el a szakítást, de belevetettem magamat a nyelvtanulásba. Minden fölöslegessé vált időmet arra fordítottam. Az eredmény: 2 év alatt felsőfokú nyelvvizsga olaszból.

2022. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Borderline személyiségzavar?
2022. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9.: miből gondolod?
2022. aug. 22. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!