Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavarból...

Borderline személyiségzavarból van esély a felépülésre?

Figyelt kérdés

Gyermekem (nagykorú már)súlyos beteg.Borderline személyiségzavart állapítottak meg nála. (Tudom ez nem betegség,de a család annak éli meg.)Többször akart már öngyilkos lenni,súlyos alkoholista.Kezelésére pszichológust nem találok,mert nem értenek hozzá,senki nem vállalja.Azt mondják ilyen betegeket intézményben kell kezelni.Írtam több pszichoterápiás állami intézménynek,akik azért nem akarják fogadni,mert alkoholista és először abból gyógyuljon ki.Az alkoholt meg pont a személyiségzavara miatt fogyasztja,mert állandóan depressziós és ürességérzése van,nincsenek motivációi,gyengének érzi magát.Nem tudom mitévő legyek.Év eleje óta durvult el a helyzet,addig nem tunt fel,hogy baj lenne.Aztán hetek alatt jöttek elő a problémák,de egyre durvabbak.

(Trollok kíméljenek,nem kérek olyan "okoskodó"hozzászólásokat,hogy a családi nevelés,meg biztos én vagyok az oka.)



2022. aug. 22. 13:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
Palira vesz. Neki ez az egész azért jó így, ahogy van, mert ezt megszokta és ezt ismeri, ezért ragaszkodik hozzá. Az alkoholt kell előbb letenni, ahogy a pszichoterápiás intézményben mondták. Ehhez inkább addiktológiát kell keresni.
2022. aug. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Ne finanszírozd a függőségét, ha eddig kapott némi zsebpénzt, az most szűnjön meg. az eddiktológia pedig jó ötlet amit az egyes írt. Sajnos sok intézményben simán váróklisták is vannak, így extrán nehéz. Először neki kell belátnia és megértenie a probléma súlyosságát és valóban akarnia tenni. Olyanon sajnos nem segíthetsz, aki ezt nem akarja. Merre laktok?
2022. aug. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Menjen először kórházba, sima pszichiátriára, ha van nálatok, akkor addiktológiára. Ha ott leszokott, akkor lehet jelentkezni pszichoterápiás rehabra.


Budapesten Nap-kör fogad borderlinokat, de nincs ott addiktológus, célszerű előbb leszokni alkoholról. Az ambulánsan veszélyes lehet, ha sokat iszik. Delíruommall, epi rohammal járhat. Orvosa tudja megítélni, hogy kell-e kórház leszokáshoz.

2022. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

Engem ambulánsan kezelnek, ambuláns terápiám van.


Budapesten Kék Pont foglalkozik függőkkel. A kezelés elején a fő gond a megvonási tünet lesz, ehhez kell segítség először.


Ha nem Budapesti vagy, akkor is biztos lehet találni ellátóhelyet.


Ha ő is akarja...kevés, ha csak a család.

2022. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
Aki diagnosztizálta borderlinnal miért nem kezeli? Diagnózist csak pszichiáter állíthat fel, szóval akkor miért nem ahhoz a pszichiáterhez jár, meg kap gyógyszert tőle?
2022. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Budapestiek vagyunk.Sajnos a Kék Pont nekünk nem jött be.Elment a lányom 1x,akkor felvette a panaszt a pszichológus hölgy,azutan a következő (2 het múlva lett volna)időpontot lemondta,mert valami közbejött neki.Azután többet nem is jelentkeztek.Én ráírtam,hogy az én emailemre is küldje el az időpontokat,mert attól félek,hogy a lányom elsunnyogja esetleg,de akkor a hölgy leteremtett nagyon,hogy velem nem tarthat kapcsolatot.És ugye megint abba

a bizonyos nagykorúság problémájába botlottam,hogy a lányom helyett ne intézkedjek.De sajnos az a másik nagy probléma,hogy a gyerekemet nem érdekli az egész.Egyik nap gyógyulni akar, a másik nap lemondás az életről,ezért is kell a szülői kontroll. Egyébként is úgy gondolom,hogy havi 1x,2x-i talalkozas nem fogja megoldani ezt a problémát.(Ezt is elmondtam nekik.)A Nap-kört is hívtam.Nagyon hosszú a várakozás.Hónapokat mondtak,mire behívják.Tündérhegy is elutasított az alkoholizmusa miatt.A kórház (ahol kezelték pszichiátrián),ott ajanlotta a pszichológus az addiktopszichologiai osztalyt.De mint kiderult oda is csak "tiszta fejjel"mehet.Most még futok egy kört a sima addiktológiájuk felé.De gyanítom,hogy oda is hosszú a várólista.

2022. aug. 22. 21:57
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a lányod tényleg nem motivált. Egy sima csöves nyílt osztályon is leállhatna az alkoholról. Nem függőként már könnyebb szakembert találni, rehabot stb. Thalassa Ház? Régen függőket is felvettek. Nyírőn van 3 hónapos vsoportterápiás rehab, arra felkészítő ambuláns kezelée.
2022. aug. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az a gond még,hogy így kezelés nélkül egyre mélyebbre süllyed az alkoholba,már sokkal többet iszik,mint tavasszal,amikor kórházban volt.Pedig akkor is az alkohol miatt került be,mert olyan mélypontra került lelkileg,hogy bevett gyógyszereket.Azóta is volt már kórhazban suicid kísérlet miatt.Mindenhol osztják az észt általánosságban a dokik,hogy pszichoterápiás kezelésre van szüksége,de konkrét helyeken senki nem segít, csak annyit mondanak,hogy vigyem...
2022. aug. 23. 08:39
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A terápiás befekvősek lehetnének jók. Nyírő, Thalassa Ház, Tündérhegx, de ezek előtt sima kórházi alkoholelvonás kellene. Thslassa Házba lehet, h lehet menni úgy is, h nem szokott le.


Ezeken a helyeken azért lehet szerintem követelmény, h már ne igyon (vagy drogos ne drogozzon), mert súlyos megvonással küzdve nem tud a terápiára fókuszálni.


Alkoholnál azért javasolnak sokszor kórházi leállást mert GM roham (epilepsziás) vagy delírium lehetseges a súlyosabb függőknél.

2022. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Előző:


Kórházi rehab és ambuláns addiktológiai kezelés is van:


[link]

2022. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!