Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy megy a pszichológiai...

Hogy megy a pszichológiai kezelés menete?

Figyelt kérdés

Még sohasem voltam ,mostanában egyre többet gondolok rá, hogy lehet meg kellene próbálnom. Felhívom a pszichológust megbeszélünk egy időpontot, utána mikor dől el ,hogy milyen gyakran járok majd hozzá, és hány alkalmat? (tudom sok mindentől függ, hogy hány alkalom lesz) Nektek körülbelül mennyi idő alatt tudott segíteni megoldani a dolgokat. Hanyadik alkalom után éreztetek minimális változást is.

Bocsi a sok kérdésért.



2022. aug. 22. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez igazából mindenkinek más, nekem az első alkalommal úgy volt, hogy elmondtam a panaszokat és arra mondott egy olyat hogy kb 10 alkalom amire jelentős változás történhet, de ez nem azt jelenti, hogy ott végeszakad, nálam amikor letelt az az idő amit ő mondott, megbeszéltuk, hogy hogy legyen tovább és közös megegyezés alapján nem hagytam abba. De ez tényleg személyfüggő, én például hihetetlenül nehezen osztom meg a bajaimat másokkal és igyekeztem mindent elmondani neki, de az érzelmi részt mindig levettem róla, tehát magyarul nevetgélve elmondtam a traumáimat, ezzel nyilván nehéz dolgozni, mert az egész az érzelmekről szól. Ha te is ilyen típus vagy neked is hosszabb idő lesz. De én is kitartó vagyok és elég nehéz szembenézni az érzelmekkel, de most másfél év után (havi egyszer járok) érzem azt, hogy komoly áttörést érünk el. Nyilván ha valaki kevésbé zárkózott ugyanerre a pontra ahol most én vagyok eljuthat 6 vagy még kevesebb hónap alatt is.
2022. aug. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor egy krizis feldolgozasa miatt mentem. Az elso alkalommal vazoltam a helyzetet, a tobbi alkalmon kerdezgetett. 5 alkalom utan zartuk ezt le. Ekkor javasolta, hogy onismeret miatt jarhatnek meg. Belevagtam. Ebbol vegul kb 2,5 ev lett, heti alkalmakkal (kiveve a szabadsagokat, volt, hogy egy honap kimaradt, mert pont egymas utan mentunk szabira :) ). Az egyik legjobb dolog volt az eletemben. En nagyjabol 1 ev utan vettem eszre, hogy maskepp reagalok esemenyekre - ezek nagyon latvanyosak voltak. A vegere elfaradtam, belefaradtam mar, de maradtak meg tisztazatlan dolgok. Hasonlo okok miatt, mint amit az 1-es irt. Emiatt fel-felmerul, hogy megkeresem megint.
2022. aug. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még egy olyan kérdésem lenne, hogy hogy találtatok rá, hogy választottátok ki, hogy ki a megfelelő pszichológus?
2022. aug. 24. 17:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ismerosom ajanlotta. Akkoriban annyira melyen voltam, hogy nem erdekelt, kihez megyek, csak segitsen valaki. Emlekszem, hogy a megbeszelt idopont elotti nap kerestem ra, hogy legalabb tudjam, hogy nez ki az, akihez megyek. :)

Sokszor mondjak, hogy az ajanlas nem mindig jon be. Nekem szerencsem volt.

2-es voltam

2022. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt. Az eleje a beetetés utána azt veszed észre, hogy 2 év múlva is még ott ülsz, de nem változik semmi. Vicces egy brigád.
febr. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!