Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Első alkalom? Hogyan foglaltát...

Első alkalom? Hogyan foglaltátok össze a szakembernek a problémátokat?

Figyelt kérdés

Szeretném szakember segítségét kérni, úgy érzem itt az ideje beadni a derekamat és csinálni valamit. Ha jól tudom, akkor ahhoz hogy TB alapon kezelést kérhessek először pszichiáterhez kell időpontot kérjek. A pszichiáter nem pszichológus, gondolom idejük sincs nagyon az emberre, nem hiszem hogy örülne annak, ha én ott fecsegni kezdenék meg sztorikat mesélni. Nem igazán tudom, hogy hogyan kellene összefoglaljam a problémámat, elég sokrétű.

A ti első ülésetek hogyan ment? Miket csináltatok a szakemberrel?


2022. aug. 23. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rá fog kérdezni, hogy miért jöttél. Foglald össze 3-4 mondatba. Utána úgy is rákérdez a részletekre.
2022. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Tb alapon pont elég lesz 3 mondat és már repülsz is egy doboz gyógyszerrel a kezedben. Magánellátásban van idő "sztorizgatni"
2022. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én írtam magamnak jegyzeteket előre, aztán bementem és kukán hallgattam. Annyit azért sikerült kiszednie belőlem pár perc alatt, hogy tudjon írni két gyógyszert, meg egy latin balladát.
2022. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem mindenhol van így, mi az első alkalmon több, mint fél órát beszélgettünk állami pszichinél, és azóta is ilyen átlag 20 percet. Nyugodtan mondj el neki mindent, max átirányít, hogy ne a miértről, hanem a miről beszélgessetek.
2022. aug. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!