Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kevert személyiségzavar...

A kevert személyiségzavar lehetséges borderline?

Figyelt kérdés

Szóval, nálam diagnosztizálva lett a kevert személyiségzavarom kórházban az első öngyilkosságomnál. Tesztek alapján, amiket ki töltöttem valószínűleg Borderline lehetséges. "Nemsokára" megyek pszichiáterhez.

Ez jelenti azt, hogy bele esek a borderline-ban, és hozzá még köthető + betegség, vagy ez egy külön álló csoportosítót betegség , mint maga a Borderline, vagy a Nárcisztikus személyiségzavar?


2022. aug. 25. 01:24
 1/8 Darius- ***** válasza:
2%
Pszichopátia egyik enyhébb formája ez. Kárt tesznek magukban, a pszichopaták és szociopaták nem. Talán ez a különbség a kettő között, így sajnos neked ez a diagnózis. A pszichológus segíthet.
2022. aug. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Az első válaszoló egyáltalán nincs képben a dologgal! A pszichopátiának semmi köze nincs a borderline személyiségzavarhoz.


A kevert személyiségzavar annyit jelent, hogy egyszerre több személyiségzavarral vagy diagnosztizálható. Nem külön betegséget jelent.

2022. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Darius- ***** válasza:
0%

De van köze, mindkettő antiszociális viselkedésmód.

Senki nem beszélt kevert személyiségzavarról, hol látsz te ilyet ? Meglehet az van neki, de nem ezt kérdezte.

2022. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Azt kérdezte, hogy mi az a kevert személyiségzavar, volt egy kis képazavara. Az antiszociális személyiségzavar teljesen más mint a borderline személyiségzavar, két külön zavarról beszélünk.
2022. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerencsére sem a szociopátia sem pszichopata nem igaz rám. Szerencsére.

a 2-es válaszolónak köszönöm a válaszát. Kicsit össze voltam zavarodva. "Szerencsére" lassan megyek orvoshoz és bővebb információm lesz, addig is csak nagyon érdekelt , hogy mit értünk kevertnek.

Köszönöm a választ.

2022. aug. 25. 18:37
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egyszerre van nárcisztikus, és borderline személyiségzavarom is, kedves kérdező. :D


A Borderline-ok lesznek a leggyakrabban öngyilkos lövöldözők, robbantók.


A nárcisztikusok szintén lövöldözővé válhatnak, vagy robbantóvá, de ők nem lesznek öngyilkosok. Mert erősebb az életösztönük.


Míg a Borderline azért teszi ezt, hogy érzelmileg megbékéljen önmagával, addig a nárcisztikus azért teszi ezt, hogy minden a tervei szerint alakuljon.

2022. aug. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

1. és egyben 3.,6. hozzászóló, te valamit nagyon nem jól tudsz, az igaz hogy a B kasztlerbe tartozik: a borderline,nárcisztikus,antiszociális,hisztrionikus személyiségzavar, lehetnek átfedések, de nem UGYANAZ!!!!! Hogy írhatsz ilyet, hogy ugyanaz ?


A borderline személyiségzavar:


A diagnózis megállapításához az alábbiak közül legalább ötnek teljesülnie kell:

1. Kapcsolati instabilitás, a kapcsolatokban a túlzott idealizálás és a leértékelés közötti ingadozás.

2. Kétségbeesett igyekezet a valós vagy vélt elhagyás elkerülésére.

3. Identitászavar, jelentős és tartósan bizonytalan énkép vagy önértékelés.

4. Hangulatzavar, érzelmi instabilitás, az alaphangulat depresszió, irritábilitás vagy szorongás felé való eltolódása.

5. Önkárosító viselkedések, impulzivitás ezek közül legalább két területen: túlzott szex, költekezés, függőség, falási rohamok, felelőtlen autóvezetés, túlzott gyógyszer vagy alkoholfogyasztás.

6. Krónikus ürességérzet.

7. Öngyilkossággal való fenyegetőzés.

8. Gyenge önkontroll, irreális dühkitörések.

9. Átmeneti paranoid elképzelések.


Antiszociális személyiségzavar:


felelőtlen viselkedés, a társadalmi normák, szabályok, törvények teljes figyelmen kívül hagyása, mások bármiféle jogainak figyelmen kívül hagyása, eltiprása – éppen ezért nagy a bűncselekmény-elkövető hajlam is;

empátiahiány: az antiszociális személyiség képtelen átérezni mások helyzetét, fájdalmát, érzelmeit; mindig másokat hibáztat, ha valami rossz történik vele, sosem önmagában keresi a problémát;


magatartászavarok már gyerekkortól kezdve: engedetlenség, hazudozás, lopás, vandalizmus, addiktív szerhasználat, fizikai konfliktuskeresés, iskolakerülés, másokkal szembeni kegyetlenkedés stb.;


egyértelmű szociális problémák, a „normális” társadalomba való beilleszkedés képtelensége;

alacsony frusztrációtűrés: akár már minimális ingerlés hatására is bekövetkezhetnek agresszív megnyilvánulások, felindultságból elkövetett ártó szándékú tettek, kegyetlenkedések – gyakran a családon belül;

képtelenség a megbánásra, a bűntudatra: nem tudja átérezni, hogy rossz cselekedeteivel milyen mértékben ártott áldozatának, nem érdeklik az okozott károk, sokszor még egy börtönbüntetés sem képes az antiszociális embert jobb belátásra téríteni.

Milyen az antiszociális ember? Hogyan ismerjük fel?


Sokan azt gondolják, hogy egy antiszociális ember képtelen normális emberi kapcsolatokat létesíteni, a társadalomtól teljes elzárkózottságban él – azonban ez egyáltalán nem igaz! Az antiszociális személy könnyen létesít kapcsolatot másokkal, sokszor karizmatikus, akár népszerű, sikeres emberről van szó, azonban emberi kapcsolatai felszínesek, gyakrabban rövid ideig tartanak, csak az antiszociális személy érdekei vezérlik – például munkahelyen való előrejutás, anyagi javak szerzése, önmaga szórakoztatása.


Remélem tudtam segiteni, Kedves Kérdező!

2022. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy részben igazad volt még pár hónapja, hetedik válaszoló.


A depressziót lehet betulajdonítottam Borderline-ba ... lehet nem is vagyok az, lehet csak a személyiségzavarom tünete.


Meg Borderline és skizotip személyiségzavar diagnózist is kaptam, de ezek közül e kettő sem igaz rám.


Szerintem én szociopata vagyok leginkább ... csak mert nincsenek olyan eszméim, hogy tényleg én vagyok az Isten ... így leginkább a szociopátia jöhet szóba.


Viszont az nem igaz, hogy az antiszociális emberek könnyen létesítenek kapcsolatot ... én például nem szeretek, mert unalmasnak - és utálatosnak tartom ... csak addig szeretek barátkozni - ameddig figyelmet kapok. ... Ha nem kapom meg, utána már nem is foglalkoztat a barátság.


Engem az élvezetes bosszú jobban foglalkoztat, mint a barátságok.

2022. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!