Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, egyszerűen...

Mit csináljak, egyszerűen megőrülök?

Figyelt kérdés

Múlt héten csütörtökön ilyenkor elmentem éjszakai műszakba dolgozni, nem sokkal utána kiment Anyám az udvarra és meghalt... természetes halállal.

Másnap reggel találtam meg a tetemét, borzasztó látvány volt.


Az utóbbi években sokat vitáztunk, de most nagyon sok dolog bánt, hiányzik :'(


Mindig ezen jár az agyam, fáj a fejem. Kivagyok mindenhogy.


Apám 5 éve halt meg, de azt sokkal könnyebben viseltem.


2022. aug. 25. 20:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

7

"Azért nem veszik fel úgy az emberek a halált, mert ma sokan kórházban halnak meg..."


Na, ezen átsiklottam. Felveszik (gondolom úgy érted, hogy megrázza őket). Dehogynem, mindenkit megráz. Tök mindegy, hogy otthon, kertben, udvaron, erdőben, lakásban, házban, kórházban hal meg valaki, mindenképpen megrázó és nagyon nehéz felfogni, elviselni.


Te semmi hibát nem vétettél. A gyász része, hogy magadban keresed a hibát. Azt hiszed, vmit elhibáztál, pedig nem. Te elmentél dolgozni, közben anyukád meghalt. Ilyen van.


A kórházban például a gyógyíthatatlan beteg rákos beteg gyerekek szinte mindig akkor halnak meg, amikor a szüleik elmennek az ágyuk mellől, kimennek a szobából. 95 százalékban.

2022. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
* Ha betegek voltak, elköszöntek tőlük, beszélgettek velük
2022. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy vki, egy felsőbb hatalom ezt megrendezte, hogy pont utána halt meg...


De vajon tudhatta vagy érezhette? Beleőrülök ezekbe a gondolatokba...

2022. aug. 26. 15:07
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező - a nyilatkozatod alapján egyértelmű, hogy mentális betegségben szenvedsz - ez a bajod.


Miféle felsőbb hatalom "biztos"? - ez egy valóságnak nem megfelelő kényszerképzet. Az a "biztos", hogy képtelen vagy normálisan gondolkodni az élet dolgairól. Ennek viszont semmi köze egy hozzátartozó hirtelen, szenvedés nélküli halálához, egy napig elhanyagolt holtest kellemetlen látványához, stb..


Egyszerűen kezdj el már végre felnőtt emberként gondolkozni és viselkedni!

2022. aug. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

14

Vitatnám az észrevételeid.


1. A kérdező vesztesége és gyásza teljesen friss. Nem várható el racionalitás.


2. "Az emer akkor lesz felnőtt, amikor mindkét szülőjét elveszítette." Ez történik most. Ezt (is) fel kell dolgozni.


3. Sok szakirodalmat olvastál a témában?

2022. aug. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
* ember
2022. aug. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

#15 - én meg azt vitatnám, hogy "nem várható el racionalitás", ha valaki gyászol!


1. A kérdezőnek van megélhetése, lakhelye, stb. - tehát nem deprivált. Így érthetetlen hogy miért nyilvános fórumon nyafizik arról, hogy "majdnem megőrül".


A normális ember ilyenkor visszavonul, és csendben kiheveri a veszteséget, vagy a bizalmas hozzátartozói, barátai környezetében vezeti le a feszültséget.


2. Marhára de nem igaz, hogy "az ember akkor lesz felnőtt, amikor mindkét szülőjét elveszítette", hanem akkor, mikor egy bizonyos szintre eljut a személyiségfejlődésben.


Ha egy művelt embernek nem lehetett gyermeke, már a 60-as éveit tapossa, és még mindkét szülője vele él egy háztartásban - az netán infantilis egy árván felnőtt, fiatalkorúak börtönét megjárt személyiségzavaros személyhez képest? Nyilvánvalóan nem!


Az ember akkor lesz "felnőtt", amikor egy bizonyos életkor (minimum 15 év) betöltése után úgynevezett "érett gondolkodási szokásokat sajátít el".


3. Fiatalkoromban sok személyiségzavaros antropomorf lény vett körül, így igencsak sok szakirodalmat olvastam a témában - hogy én már épelméjű "felnőtt" emberként élhessem le az életemet.

2022. aug. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
38%

17

Mégis hiányzik belőled két dolog: az empátia és a megértés.

2022. aug. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#18 (00:38) így méltatja a válaszomat (#17, 00:34):

"Mégis hiányzik belőled két dolog: az empátia és a megértés."


Válasz:

Tiltakozom - ez rágalom! Ha ugyanis nem lenne bennem "empátia", akkor nem reagálnék a nyilvános fórumon segítséget kérő Kérdező problémáját illetően, vagy ízetlen megjegyzéssel elküldeném az anyukája után.


Éppenhogy az a helyzet, hogy kívülállóként igenis "megértem" a helyzetet, és javaslatot tettem arra, hogy megfelelő gondolkodási szokások elsajátításával teljesen elmúlhat az az "őrjítő" probléma, melytől most szenved. Ugyanis a világ leghétköznapibb dolgai közé tartozik egy szülő elhalálozása egy felnőtt ember életében - ez többnyire kellemetlen, de biztosan nem "őrjítő".

2022. aug. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Még egy megjegyzésem lenne az "empátia" fogalmával kapcsolatban:


1. Egyesek az empátiát úgy értelmezik, hogy elvtelenül egyetértünk azzal a személlyel, akinek problémája van. Sok esetben viszont ez nemhogy a problémás személy javát szolgálja, hanem éppen ellenkezőleg - jól elmérgesíti a helyzetet. A problémával küzdőnek így ártanak és még köszönje is azt meg! Erre még egy bevett szókapcsolat is van a nagy klasszikus - Don Quijote - irodalmi alkotásból: "Adja alá a lovat!"


2. A segítőkész személy empátiája viszont abban nyilvánul meg, hogy nevén nevezi a dolgokat, segíteni akar a tapasztalatai megosztásával. Nem mérgezi az illetőt azzal, hogy ne foglalkozzon a probléma kezelésével, mert az stresszes, némi kellemetlenségbe, fáradságba kerül - hanem igenis katalizálja a problémamegoldás folyamatát!


Konzekvencia:

Pontosan azért kell a papokat, pszichológusokat és a többi professzionálisan "empatikus" - de valójában érzéketlen társadalmi parazitát elkerülni, mert ők szinte kivétel nélkül az 1. pontban leírt modell szerint mérgezik a társadalmat - így téve szert a pszichológia és szociológia terén kevésbé művelt emberek feletti hatalomra és tekintélyre.

2022. aug. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!