Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baj van velem?

Mi baj van velem?

Figyelt kérdés
valami baj van a mentalis egeszsegemmel. olyan 15-16 eves koromban kezdtem ezt megtapasztalni magamon es mostmar kezdek felni, hogy valami problemam van. nem is tudom hogyan kezdjem el vagy magyarazzam el szoval csak beleugrok a kozepebe. tulsagosan megszallotja tudok lenni valaminek vagy valakinek. es ezt most ugy ertem, hogy a nap 24 orajaban ugyanazon a dolgok tud kattogni az agyam egyfolytaban. legyen az szemely targy vagy barmi mas. ugyanigy vagyok a negativ erzesekkel is. hetekig tudok szomoru lenni egy dolog miatt, amibe borzasztoan kepes vagyok beleragadni es nem engedem el konnyen. maskor mintha nem lennenek erzelmeim. nem erzek semmit. szeretnek izgalmat erezni ha elmegyunk kulfoldre kirandulni, de nem erzek. szeretnek boldog lenni, amikor a barataimmal talalkozom, de nem erzek. semmit. majd ismet jon egy erzelmes hullam, ami altalaban csak negativ erzesekkel van tele. azt is szeretnem, hogy az emberek figyelme csak ram szegezodjon es ezt sajnaltatassal probalom elerni. neha meg posztolok is gondolatokat, erzelmeket. utana letorolom mert kinosnak erzem. es utana vegig azon orlom magam, hogy jezusom most mit gondolhatnak rolam ah emberek. biztos azt hiszik hogy fura vagyok es hogy nem okes velem minden. es en magam se tudom miert csinalok ilyen dolgokat. mi tortenik velem?? kerlek ne legyetek bunkok, mert nagyon megvisel lelkileg.
2022. aug. 29. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
A leírtak alapján nem felfedezhető betegség, de a személyiséged, különösen az érzelmi feldolgozás módjának fejlesztésére szükséged van. Lehetőségeid függvényében pszichológust, coach-ot vagy online tanfolyamot, önfejlesztést javasolok. A neten rengeteg anyag elérhető ingyenesen is. Előadások és beszélgetések (youtube), kurzusok, anyagok. Írásos feladatok, csoportos rövidebb-hosszabb terápiás tanfolyamok. Dolgozzál magadon, ez a legjobb időtöltés és befektetést.
2022. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Lényeg, hogy kezdd el valahol, és lényegében életed végéig ne hagyd abba.
2022. aug. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Nem vagyok pszichológus, de szerintem kiegyensúlyozatlan vagy.

Nem uralod a gondolkodásodat, hanem futsz az elméd után.

A vágyaid vezérelnek, az elméd belecsimpaszkodik valamibe, és csak az létezik.

Azt javasolnám hogy kezd el növelni az akaraterődet, uralmad alá hajtani a gondolkodási folyamataidat.

Leülsz valahol kényelmesen, és eldöntöd hogy most húsz percig csak az létezik, ami itt van veled, ami körülvesz.

A szoba vagy a táj, -ahol vagy -, a tárgyak, a tested, a lélegzeted.

Semmilyen olyan gondolat, személy, érzés ami nincs ott fizikailag, azt ignoráld, engedd el, ne foglalkozz vele.

Tanuld meg hogy lehet megállítani az ilyen "káros" gondolkodási folyamatokat.

2022. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem valami laza kis gond, itt olyan probléma látszik, amihez szerintem pszichiáter kellene. Azért nem pszichológus, mert bár azoknak továbbküldési kötelezettségük van, ha pszichiátriai gondot látnak, de nem tartják veszélyesnek az állapotot, hajlamosak "megtartani" a beteget maguknak, ha jól fizet.
2022. aug. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ugyanez a helyzet. Örülök dolgoknak, de valahogy nem úgy, ahogyan kellene, mintha kényszerből "örülnék", nincs az a kifejezett boldogság érzés. Szerintem depressziós és túlérzékeny lehetsz te is, és egy régi trauma állhat a háttérben (csalódások, sérelmek stb). Hiányozhat valami az életedből. Én például egy teljes csődnek érzem magam. Itthon folyamatosan szidnak mindenért, sosem volt senkim, sosem szeretett senki. Itt vagyok 22 éves, szűz vagyok még, jogosítványom sincs, jelenleg se munkám, se semmim.
2022. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
5-ös, óriási az országban a munkaerőhiány, miért nem dolgozol?
2022. aug. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A leírt esetekben nagyon fontos volna megtalálni azt a célt az életben, ami motiválni tud benneteket. Mi az, amit régebben, akár gyerekkorotokban még tudtatok szívből csinálni és boldoggá tett benneteket? Bármi is volt az, abból induljatok ki, nyúljatok vissza és építsétek be a napi tevékenységeitekbe. Találjátok meg benne azt, ami még most is meg tud mozgatni bennetek valamit illetve építsetek ki rá egy közeli célt. A sikerélmények is sokat segíthetnek egy ilyen helyzetben. Foglalkozzatok azzal, amiben jók vagytok.
2022. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis faluban élek, nagyon nehéz itt az elhelyezkedés.
2022. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor költözni kell, gyűjteni rá, tervezni, az nem megoldás, amit most csinálsz, hogy halálodig abban a dobozban élsz.
2022. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod te, hogy mit csinálok? Minden nap keresem a lehetőségeket. Költözni kell... Láttad te a mai árakat? 😅 Egyelőre azt sem tudjuk, hogyan fogjuk kihúzni a mostani rezsi árak mellett.
2022. aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!