Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindig az van, hogy arra...

Mindig az van, hogy arra kelek, hogy ébren vagyok. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Egyszerűen mindig arra kelek, hogy ébren vagyok.. Ez mitől lehet? Egyszerűen nem tudok aludni mert mindig felébredek.

2022. aug. 30. 00:03
 1/9 anonim válasza:
76%
Én meg arra szoktam felébredni, hogy már nem alszom. Nem értem, hogy miért van ez.
2022. aug. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Pandacsöki Boborján örökbecsű soraival tudnék reagálni:


"Beszélgettem a Besenyő Pista bácsival,

És megmondta a véleményem.

Szerintünk a medve jó kis élőlény,

Hogyha álmos, alszik, de ha nem, nem.

Óh igen, óh igen."

2022. aug. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es, akkor hasonló cipőben járunk, neked is nehéz lehet, kitartást!

2-es, majdhogy könnyeket csalt szemembe ez a pár sor, köszönöm.

De még a problémának mindig nincs kulcsa, aki szintúgy hasonló helyzetben van, vagy csak tudja a megoldást kérem írja meg mert alig bírom ezt sokáig tovább!

2022. aug. 30. 02:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem lenne egy-két tippem ami talán segíthet.

Első és legfontosabb hogy lefekvés előtt mennyit és hogy iszol? Elvileg keveset szabad csak inni lefekvés előtt, és jó ha elmész kicsorgatni azt a keveset is ami van még mielőtt aludni mész. Én úgy hallottam hogy az indiánok használták még ezt a csatákban: lefekvés előtt ittak, és így fixen korán keltek, megelőzve az ellenséges csapatokat. Lefekvés előtt 1-2 órával már ne igyál.


A második tippem a bioritmus. Az ember úgy működik, hogy a szervezete megszokja azt, hogy mennyit és mikor alszik. Azt szokták tanácsolni a szakértők hogy állítsd be saját magadnak a bioritmusodat, tehát hogy minden nap órára pontosan feküdj le, és kelj fel. Így hosszú idő után beáll a bioritmusod, és mindig álmos leszel akkor amikor le szoktál feküdni, és az alvásod is kitart addig amíg szoktál aludni.


Ha rendszertelen az alvásod abból vannak gondok. Én most ezért hadakozok az asszonnyal egy ideje mert ő az a típus, hogy a hét minden napján kb 22:00-kor fekszünk aludni, és 6:00-kor kelünk és megyünk munkába. Hétvégén szeretné magát kialudni, én viszont mindig felkelek 6:00-kor hétvégén is, mert a bioritmusom felkelt engem. Aztán nem tudok magammal mit kezdeni és benyomom a gépet ami nem tetszik neki de nem ez a lényeg :D

Én próbáltam már azt is hogy hozzá állítom a reggeleimet, és hétvégén tovább alszok reggel. Na akkor hétfőn mint akit agyonvertek, úgy kelek fel. Pedig ha be van állítva a bioritmusom egy 6:00-i kelés meg se kottyan.


A bioritmusod beállítására ELEINTE (rá ne szokj) használhatók segédszerek. Én is szoktam ezzel élni. Még egyszer mondom, ez max 1-2 alkalom legyen mert ha rászoksz abból bajod lehet. Én amikor este a meleg miatt nem tudok aludni legkésőbb 23:00-kor néha beveszek egy fél szem 0.5-ös frontint. Ez engem annyira kiüt (mivel nem vagyok hozzászokva) hogy az egész estét úgy átalszom mint akit agyonvertek, reggel pedig úgy kelek mint a mosott ***.

De aludni segít.


Irathatsz fel magadnak altatót is ha úgy érzed azzal jobban járnál. De kaphatóak a gyógyszertárban vény nélkül kapható macskagyökeres valeriana relaxok, meg HOVA-k, ha bemész egy gyógyszertárba és megkéred az az ott dolgozót hogy adjon már neked valami olyan nyugtató hatású bogyót amitől jól alszol, akkor valszeg olyan valerianat ad neked ami esti, tehát elnyom, és bealszol tőle. Ezek nem igazán számítanak gyógyszernek, mert ezek gyógynövényes cuccok, de a hatásuktól jobban alszol, mélyebben.


Szóval én a helyedben azt csinálnám hogy (ha van lehetőséged munka mellett beállítani a bioritmusodat) ELEINTE bevennék fél szem nyugtatót vagy egy altatót, az mély és biztos alvást biztosít a tervezett (ébresztőn felhúzott) időpontig, aztán onnantól a bioritmusod beáll szépen lassan, és nem lesznek gondok.


DE !!!!


Ha nem akarsz semmiféle szert szedni, / vagy olyan a munkabeosztásod hogy nincs lehetőséged bioritmust beállítani / egyébként is ajánlom:

Fáraszd le magad a nap során.

Nem ismerlek, nem tudom hogyan telnek a napjaid, de nekem ilyen alvós problémáim fiatalon akkor voltak amikor csak suliba jártam onnan haza mentem, gépeztem estig és csodálkoztam hogy alig bírok elaludni..

Anyámék meg mondták hogy "menjél kapáld fel a kertet, és nem lesz gond az alvással, higgyed el!" én meg bólogattam hogy oké oké, persze.


Ha irodai munkát végzel, vagy úgy érzed kevés a mozgás a napodban, akkor csinálj magadnak valami olyan mozgást, amivel lefárasztod A TESTEDET is, tehát házimunka dögivel, kerti munka, testedzés, ilyesmi. Legyél kifáradva de isten igazán. Aztán könnyű lesz aludni. És onnantól a bioritmusod is beállítható.


Nekem ezek a tippjeim :D

2022. aug. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még azt is hozzátenném, hogy fontos, hogy

- lefekvés előtt kb 1-2 órával már ne nézz monitort, azt mondják a szakértők ez segíthet az alvásban

- legyen sötét és csend a szobában

- és ha tudsz kapcsolj ki elektronikai eszközöket ott, ahol alszol. Ezek a mini elektromos jelek meg hullámok elvileg bezavarhatnak az alvásnak.

2022. aug. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Mindenki arra kel, h ébren van, már nem alszik. Az ébredés épp az alvás véget érését jelenti.
2022. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

Valeriana TEVA 100 mg

"Amennyiben az előírt adagban szedte a gyógyszert, fokozatosan csökkentse az adagot, majd ezt követően hagyja el. A kezelés hirtelen megszakításakor megvonási tünetek jelentkezhetnek: rossz közérzet, nyugtalanság, szorongás, hányinger, hányás, remegés, fokozott verejtékezés.


Amennyiben megvonási tünetei jelentkeznek, keresse fel kezelőorvosát."


Valeriana tartalmú készítményekkel legyél óvatos.

2022. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

"Dr. Veress Dóra válasza valeriána témában


A valeriána v. macskagyökér kivonat valóban jó szer, általában 30 perc alatt fejti ki hatását és 4 órán át tart. Fokozza más nyugtatók és altatók hatását, így ezekkel nem javasolt együtt szedni. Lehet tartósan is szedni (hónapok) , de tudni kell, hogy ilyenkor ún. valerianizmus léphet fel, ami fő tünete az érzelmi labilitás. Tartós és nagy dózisú alkalmazás esetén megvonási tünetek léphetnek fel, pl. álmatlanság, szorongás, nyugtalanság, ingerlékenység, feszültség"

2022. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, különösen a 4-esnek!

Nem nagyon akarok rendszeresen gyógyszereket szedni, mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2022. aug. 30. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!