Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy döntsem el hogy szükségem...

Hogy döntsem el hogy szükségem van e a gyógyszerre vagy sem? Ha percenként váltakozik a hangulatom és véleményem.

Figyelt kérdés

Nagyon szétesett az elmém most és akár egy itteni komment is azonnal elviszi a véleményem más irányba

Nagyon sokféle betegségem van egyszerre, de régóta együtt élek velük csak sok rossz dolog miatt estem egy elvileg téveszmés állapotba(orvos mondta)

Most olvastam egy olyat hogy mentális betegen természetgyógyász segített, akkor azonnal arra gondoltam hogy minek is az antidepresszáns mikor arról annyi rosszat mondanak

Igazából percenként változik a hangulatom

Az alap gond az hogy most csak nagyon sok altatóval tudok már aludni és nem akarok csinálni egész nap semmit

Illetve nem tudok/akarok dolgozni mivel nem akarok/tudok már emberekkel találkozni.

Sokszor fogat mosni is nehéz, hajat mosni sem szoktam, de mivel egész nap itthon vagyok, így nem számít

Ha semmire sem költök, akkor szállásom lesz, ahol meg tudom húzni magam, szülői segítséggel pedig lesz mit ennem

Nekem bőven megfelel hogy így élek, elvonultan a világ elől, akkor miért szedjek gyógyszert, mikor attól volt hogy hánytam(scippa nevű gyógyszertől)



2022. aug. 31. 16:23
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
36%
Ez depresszió, és neked ez így nem jó. Pszichoterápiával is próbálkozhatsz, ha van, aki kifizesse. Ha nem elég, akkor érdemes gyógyszert szedni, egy másikat, ha az első nem vált be.
2022. aug. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
60%
Ne te döntsd el, hanem a kezelőorvosod, pszichiátered. Velünk (és veled) ellentétben ő ért hozzá.
2022. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
43%
Szedjed a gyógyszert, ez már az a szint amikor nem kérdés, hogy kell e szedni. Meddig szedted Scippát?
2022. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
57%
Ne te döntsd el, hanem hallgass az orvosra!!!
2022. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
60%
Ha neked megfelel, ahogy élsz, akkor felesleges gyógyszert szedni. A pszichiáter és a gyógyszerek mellett szól, ha szenvedsz a jelen helyzetedben és változtatni akarsz. A term. gyógyász amolyan látszat félmegoldás, mert mintha tennél magadért valamit, de aki igazán hatékonyan tudna segíteni, azt elutasítod. Szerintem ne csapd be magad és másokat se. Ha gyógyulni akarsz, menj orvoshoz.
2022. aug. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
21%

5

Tök jót írtàl.

2022. aug. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
38%
#6 mégis le lett pontozva ő is, meg mindenki... Tipikus gyakori. ;)
2022. szept. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
18%

7

Mert az emberek birkák és utálnak gondolkozni. A kérdező leírta, hogy ő nem is igazán akarja megoldani a problémát. Az 5-ös ennek megfelelően leírta, hogy mi van, ha nem akarja, mi van, ha mégis meg akarja. Ennyi.


6-os voltam

2022. szept. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
21%

Egyébként tegnap írtam meg egy barátnőmnek, hogy 18 gyógyszert szedtem eddig (és még 1-et vagy 2-t pár napig).


A kérdező tömi magába az altatót (nnnn azt soha nem szedtem és soha nem szednék), viszont egy féle antidepit próbált. Amitől hányt. Oké. Akkor másikat kell kipróbálni. Ennyi. (Én eddig 7 félét szedtem. A scippától (escitalopram) speciel nem hánytam, de émelyegtem és két féle ételt tudtam megenni: bébiételt és egy ilyen dm-ben kapható mézes tallért. Aztán elmúlt az émelygés és hatott is a gyógyszer. Csak nem eléggé. Szóval bőven van még mit kipróbálni.)

2022. szept. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
20%
8: ja-ja, alig írt mást, mint a lepontozottak...
2022. szept. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!