Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszatérő rémálmok?

Visszatérő rémálmok?

Figyelt kérdés

Mindig máshogyan vannak visszatérő rémálmaim egy traumától.


Viszont mostanában olyasmit álmodok, hogy semmi se történt meg, ami a valóságban… teljesen más dolog a baj, fura az atmoszféra, a fények, nem értek semmit, mert nagyon zavaros az egész.

Ez miért lehet?



2022. szept. 1. 11:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem ért téged valami trauma? Esetleg nem vagy túl stresszes?

Nem szorongsz valamin?

Szedsz valami gyógyszert?

Munkahely/iskola?

2022. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%

Én azt mondom - még ha le is leszek pontozva - hogy az NLC.hu oldalon lévő szimbólum szótárt forgasd bátran, minél több szimbólumot nézz meg amikre emlékszel, sokat lehet okulni belőle.


Nekem konkrétan olyan álmaim vannak, amiket visszafejtve mindig rácsodálkozok hogy igen, tényleg ez a jelenkori gondom problémám, és számomra erőteljesen és gyakran utalgat a tudatalatti.

2022. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De, leírtam, hogy ért trauma, amitől emlékbetöréseim és rémálmaim vannak.

De most nem ez a lényeges, mert nem ezt kérdeztem, csak azt, hogy miért dob az agyam ki, ilyen álmokat, mintha az a traumatikus dolog nem történt volna meg? Tiszta káosz van a fejembe.

2022. szept. 1. 11:37
 4/16 anonim ***** válasza:
35%

Mondják hogy színes álom ritka. Márpedig én múltkori álmomat elég színesen láttam, amikre szintén találsz leírást / szín. Mert még az is számít, az a bizonyos elem amit láttál milyen színű volt. Nem mindig látod, van hogy szürke az egész, konkrétan nincs szín, de van hogy színes.


#1 voltam.

2022. szept. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4. mi köze van a kérdéshez??
2022. szept. 1. 11:40
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

#4. biztos, hogy nem te vagy az #1, mert az én vagyok.



Kérdező #3 a trauma tudatalatt dolgozik, de nem feltétlenül azt játssza újra, de fellelhetőek benne a hasonló elemek, csak más kontextusban.


Nem tudom, hogy milyen trauma ért, de próbálj meg citromfű teát inni lefekvés előtt, illetve elalvás előtt légzésterápiát alkalmazni.


Ha ezek sem segítenek, akkor javaslom a pszichológust.

2022. szept. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Citromfű teát szoktam inni, pszichológushoz is járok, de nem segít.


Elaludni sem merek, a rémálmok, meg, amiatt, mert ha lehunyom a szemem újrajátssza az agyam az emlékeket.

2022. szept. 1. 11:47
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Mennyire vagy kimerülve a nap végére?
2022. szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon.
2022. szept. 1. 11:54
 10/16 anonim ***** válasza:
7%

Kérdező te pontoztál le? Hát akkor segítsen neked a *** aki akar... Nem hisznek az emberek sajnos az álmok rejtett jelentéstartalmában. Nem véletlen álmodik az ember, még a kutyák macskák is szoktak. Feldolgozza a történteket. A szimbólumok azok a napi szinten látott elemek, ebből építkezik, és rakja össze látszólag értelmetlenül egymás mellé azokat.


De VAN jelentése mindnek.

2022. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!