Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a visszatérő...

Mit tegyek a visszatérő rémálmok ellen (többi lent)?

Figyelt kérdés

Már lassan fél éve visszazérő rémálmaim vannak. Eddig csak havonta egyszer jött elő, azt még elviselem. De az utobbi hónapban egyre többször, ma már ott tartok, hogy folyamatban napok óta. Az álom mindig ugyanaz. Észre veszem az álomban hogy ez nem a valóság. Fel akarok kelni, csipkedem magam, mert ilyenkor mindig átvált rémálomra. A helyszín meg a helyzet az mindig más, de amikor az álom kifordul magából én nagyon elkezdek félni. Elkezdem ordibálni hogy KELJ FEL! egymás után többször de nem ébredek fel. Aztán amikor végre sikerül, akkor kiderül hogy álom az álomban keltem fel, és ez 4x játszódik le. Amikor meg rendesen felkelek, és visszaalszom az este folyamán még 3x előjön ez az álom. Általában az esti lefekvés utáni fél-1 órában mind lejátszódik.

A mai álom, már viszont egyre jobban megrémít. Egyre jobban fel akartam kelni és kiabáltam, és hirtelen rohamot kaptam (álmon belül) majd úgy keltem fel hogy hirtelen felültem. És ma a sima álom is egész este folytatódott ami eddig sose volt. Alig aludtam valamit és teljesen kész vagyok.


Hogy tudnám ezt végre megelőzni? :(


2018. okt. 31. 08:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Stresszelsz valamin a való életben, amit nem tudsz megoldani, vagy nem oldódik meg. Esetlen nagyfokú önbizalomhiányra is utalhatnak az ilyen jellegű álmok. Munkahelyeden, párkapcsolatodban, családban van valami, ami miatt aggódsz, vagy agyalsz a mindennapokban? A sport segíthet. Próbáld meg a futást, az úszást, mindenképp legyen intenzív sport, hogy az agyat ki tudja kicsit kapcsolni! Nekem is volt már ilyen álom az álomban ébredésem, rémálmok, és nekiálltam sportolni, diétázni. Az áttért étrendtől jobban elfogadtam magam, már nem harcoltam a testem ellen, és nem volt bennem annyi feszültség.
2018. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
30%
Kevés oxigénhez jut a szervezeted.
2018. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!