Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan 20-30 éves,...

Van itt olyan 20-30 éves, akinek a covid fertőzés óta szörnyű a memóriája?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a fertőzés óta nehézségbe ütközöm az akár tegnap történt dolgok felidézésében. Eszembe jut, de sokkal nagyobb erőfeszítések árán, mint régen. A hosszútávú memóriám is romlott, gyerekkori emlékeim is sokkal halványabbak, mint ezelőtt. Tapasztalt bárki hasonlót?

Neurológia vizsgálat, MRI negatív.



2022. szept. 2. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Az a baj, hogy elfelejtettem hány éves vagyok, szóval nem tudok válaszolni.
2022. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
39 éves koromban volt (még 2020 ban) és azóta nekem is vannak memória gondjaim. Nem vészes de van. Nem tudom megmondani,hogy összefüggött e a coviddal vagy nélküle is lett volna a "kor" miatt. De hajlok arra,hogy a covid miatt van. Nem voltam semmilyen kivizsgáláson.
2022. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1# you must be fun at parties


2# nekem sajnos vészesen rossz a dolog

2022. szept. 2. 10:18
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Ugyan kivizsgáláson én sem voltam, de én is tapasztaltam. 19 évesen, 2020-ban kaptam el a covidot, hogy ezzel tényleg összefügg-e, nem tudom, de azóta tapasztalom a tüneteket :(

Feledékeny lettem, hogy 10-20 percnél tovább bármire koncentráljak, lassan esélytelen. Nagyon szeretek olvasni, mára már elképzelhetetlenül sok idő, mire kiolvasok egy könyvet.

Egy mérnöki szakot ott kellett hagynom, mert már képtelen voltam ott lenni fejben, pedig nem vagyok hozzá hülye, én magam is azt gondolom, hogy ennek nem kéne problémát okoznia, mégis már képtelen voltam folytatni. Mintha a felfogóképességem megszűnt volna.

Ahogy te is mondod, emlékeket felidézni, elmondani mit csináltam tegnap, gondolkozni óriási erőfeszítést igényel.

Nem tudom, mit tehetnék ellene.

2022. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
5# irónia volt, pontosan illett ide is, rád, aki kényszeresen humoros szeretne lenni az interneten, hogy ezzel elnyomja a valóéletbeli hiányosságait, magányosságát. Ha ennyire tisztában vagy a mémekkel, azt is tudod, hogy az it-s srácokról is van egy pár erősen sztereotíp mém. Az is igaz lehet rád?:)
2022. szept. 2. 12:20
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Sok mindenféléről van mém, de konkrétan a you must be fun at parties pont az ellenkezőjét jelenti, erre világítottam csak rá.
2022. szept. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

22 vagyok, még év elején kaptam el, és sajnos tapasztalok a mai napig ilyeneket :c

Én is imádok olvasni, videókat/sorozatokat nézni (nyelvtanulási, szinten tartási céllal is), közben pedig hiába érdekel, ami előttem van, nagy erőfeszítésbe kerül, hogy koncentráljak is rá. Sokszor órákig tartó agyiköd telepszik rám, olyankor szinte használhatatlan vagyok. A hosszútávú memóriám sem a régi, sokszor a helyzetek komolyságát sem tudom kellően átérezni.

Annyira örülnék neki, ha valahogy visszanyerhetném a vírus előtti állapotom, de sajnos nem tudom hogyan is lehetne azt kivitelezni..

2022. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Áprilisban voltam covidos. Nekem kb. 1-1,5 hónapig tartó köhögés volt a mellékhatás, de a memóriámmal nem volt gond.
2022. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26 vagyok, nekem ez sokadik covid, es mindent elfelejtek. Mindent.
2022. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9# ez ironia?:D
2022. szept. 10. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!