Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet ezt feldolgozni?

Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
A párom valószínűleg tőlem kapta el a Covidot és nem élte túl. Iszonyatosan fáj az elvesztése és a tudat is, hogy ezt én okoztam.

2021. ápr. 29. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem te "okoztad", ez akkor lenne igaz, ha tudatosan megfertözted volna.

Azt sem igazán lehet soha megmondani, kitöl kapta el valaki a fertözést, de az meg végképp értelmeteln dolog, ha egy háztartásban élö emberek azon rugúznak, ki kitöl kapta el véletlen a fertözést!


Próbáld logikusan végiggondolni, ha most lennél abban a helyzetben, amikor már elkaptad a vírust, de még nem tudtál róla - mert föleg akkor fertöz -, mit csináltál volna másként! Ha erre nem az a válaszod, hogy semmit, akkor nem mondasz igazat. Amíg nem tudsz arról, hogy beteg vagy, addig nem is tudsz semmit tenni ellene!

2021. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
És mi van, ha te kaptad el tőle?
2021. ápr. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező: Sokan vannak/lesznek ezzel így. Majdnem az összes esetben nem szándékos, csak gondatlan. Annyit tudsz tenni a dologgal, mint minden hibával az életben: végiggondolod, hogy esetleg mit tennél most másképpen, ami javítható, azt javítod, ami nem javítható, abba belenyugszol, és legközelebb nagyobb odafigyeléssel teszed a dolgod.

Mivel nem szándékos volt, ezért fölösleges rágódnod rajta.

Ha elmeséled a történeted azoknak, akik most pl teraszoznak, tömegbulit rendeznek az utcákon, talán másoknál megelőzheted ugyanezt. Mert úgy gondolom, sokan fognak két héten belül rádöbbenni, hogy a mostani viselkedésük következményeit egy életen át kell cipelniük. Náluk sem szándékos, csak nem gondolnak bele az esetleges következményekbe, nagyon sokan úgy gondolkodnak, hogy "velem ez nem történik meg", "csak leugrok egy sörért, mi baj lehet?". Nos, utána vagy lesz baj, vagy nem. Sokaknál lesz, de utólag ezzel semmit nem lehet tenni.

Bocs, kemény voltam, de eddig is azzal volt a baj, hogy a szakemberek finomkodnak, meg kérlelnek, meg könyörögnek, meg sajnálkoznak.

2021. ápr. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Először is, őszinte részvétem!

Másodszor, egyetértek az előttem válaszolókkal. Felesleges ezen rágódnod és bűnbakot csinálnod magadból, hiszen nem is tudod, hogy ki kitől kapta el... Ezt pont ennél a vírusnál nem lehet megmondani. Egyénenként eltérő a lappangási idő, bárkitől elkaphatta a környezetében.

Amennyiben egyedül nem tudod feldolgozni, ami érthető, hiszen súlyos veszteség ért, amiért ráadásul saját - feleslegesen - saját magadat okolod, akkor javaslom egy pszichológus felkeresését.

2021. ápr. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat agyaltam ezen. Miért nem maradt teljes karanténban? Miért járt dolgozni? Biztos hibáztak az orvosok. Biztos az oltás első adagja miatt volt. Biztos olyat kapott amit neki nem lett volna szabad. A kórházi fertőzèst a covidra emberi mulasztás okozta....


Ilyeneken jár az agyam egy hónapja. Nem volt 60 éves. Életerős volt. Senki sem gondolhatott erre. Ettől viszont nem leszek előrébb, visszahozni nem tudom. A kórházban ott lenni nem tudtam. Az orvosok kevesen vannak, őket sem okolhatom.


Ezekbe csak beleőrülni lehet, de attól nem fog visszajönni. Nincs hibás. A covid a hibás.

2021. ápr. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy tényleg vigyáztunk. Fertőtlenítettünk mindent, ami bejött a lakásba, alig mentünk valahova (csak vásárolni meg munka). Először én voltam pozitív ő 4 napra rá. Pedig rögtön külön mentünk, amikor a tüneteim kezdődtek. Nem hiszem el, hogy nincs többé. 30 éves volt.
2021. ápr. 29. 10:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ezt át kell éljed! Őszinte részvétem! Ez valóban nagyon nehéz dolog.

Érti mindenki, hogy nem volt szándékos, és látszik, hogy valóban mindent megtettetek, igyekeztetek megelőzni a bajt.

A fele kórház azokkal van tele, akik "csak vásárolni meg munka". Sajnos az emberek egyrészt valóban nem érzékelik, mekkora veszélyben vannak, másrészt nem tanítják meg az embereknek azokat az apróságokat, amiken az egészségük múlhat. (A helyes maszkhordás, hogyan vedd le, hová dobd, helyes kézmosás, stb. Ezeket egy laikus nem tudja folyamatosan csinálni.)

Mire a tünetek megjelennek, már régen késő, de ameddig nincs tüneted, addig nem sok mindent tudsz tenni. Nem okolni akarlak, hanem a többiekkel megértetni, hogy ez egy nagyon komoly dolog, és nem lehet nagyjából kezet mostni, vagy "felvettem a vászonmaszkot, és máris védett vagyok". Sajnos ilyen nincs.

A jövő héten ékrznek a kórházba az iskolanyitás "eredményei", két hét múlva a teraszozáséi :( Egy laikus nem is képes folyamatosan olyan mértékben odafigyelni, amennyire szükséges lenne. Mehetnének bátran bárhová, de eközben iszonyatosan oda kell figyelni a maszkra, kézmosásra, miegymásra. Erre egy laikus nem hinném, hogy képes hosszú távon :-( Borzasztó önuralom, fegyelem folyamatosan.

Még egyszer: nagyon sajnálom, ami veled történt, és kívánom, hogy valahogy békélj meg a helyzettel, mást nem tudsz tenni :-(

2021. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint ami emberileg lehetséges volt, azt megtetted.

A gond csak az - és erről se te, se más nem tehet - , hogy a Covid akkor fertőz legjobban, mielött a teszt kimutatná.

2021. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Lehet, hogy te kaptad el tőle. Az, hogy melyikőtökön jelentkeztek először tünetek, semmit nem jelent.
2021. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!