Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Miért kalandoz...

Mi bajom lehet? Miért kalandozok el mindig, miért nem tudok koncentrálni?

Figyelt kérdés

Annyira zavar már, hogy létezni sem tudok ettől a valamitől, ami mindig elkalandoztat. Elindulok a konyhába, aztán csodálkozom, hogy mit keresek a fürdőben.


Másik eset: Elővesze ma tejet a hűtőből, öntök a pohárba, majd nézelődök a szekrényben, tejjel a kezemben, majd beugrik, hogy jaa, hűtő.


Valahogy azt veszem sokszor észre, hogy nagy lendülettel elindulok valahová (házon belül), de mintha nem gondolnám át, csak azt, hogy hová szeretnék eljutni.


Nem hinném, hogy ez valami betegség, de mégis zavaró. Csak itthon fordult elő, máshol nem.


2022. szept. 4. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne gondold túl és ne paráztasd rá magad. Ha csak otthon fordul elő nem hiszem hogy nagy neurológia probléma lenne. Hiszen otthon az ember önkéntelenül is “nem gondolkozik/nem koncentrál” mert otthon vagy, eljött a pihenés ideje és hogy elereszd magad. Lehet az is hogy nagyon stresszes a munkád sok felelősséggel? Lehet így akarja jelezni az agyad hogy ez túl sok.


Ilyen néha szerintem mindenkivel megtörténik párszor egy évben (amikor keresed a szemüveged aztán ott a fejeden)…

A zavar ott kezdődik ha sokszor és nem csak otthon történik meg.

2022. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pár adat: 18 vagyok, fiú, rengeteg az alvásigényem, engem egy napnyi nappalis iskola úgy lefáraszt, hogy délután alszom 3-4 órát, majd este mégtöbbet.

Egyéni tanrendes vagyok, nem volt elég az oktatás színvonala a gimiben, így magam tanulok otthon, egyedül, tehát alhatok bármeddig.

Namost sokszor 10 óra alvás sem elég, ásítozok egész nap, délutánonként alszom órákat.


Az a baj, hogy ez általános nálam, nem csak évi 2-3 ilyen eset van, hanem kb napi szintű

2022. szept. 4. 09:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ez teljesen más megvilágítása a problémának. Ezesetben menj háziorvoshoz, kérj teljes vérképet. Lehet vashiányos/vitaminhiányos vagy. Nagyon sanszos. Nem normális hogy ennyit alszol. Most vagy életed teljében.
2022. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!