Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fejlesszem önmagam?

Hogyan fejlesszem önmagam?

Figyelt kérdés
Sokáig küszködtem önmagam elfogadásával, most már jobb a helyzet, de úgy érzem mentálisan, lelkileg még mindig kellene és szeretnék is fejlődni. Tudnátok ajánlani mondjuk youtube csatornákat ahol ilyen témával foglalkoznak vagy ingyenes kurzusokat, esetleg könyveket amivel magamhoz tudok tenni és jobban megismerhetem önmagamat? Vagy van aki ezzel foglalkozik már hosszabb távon és elmondaná neki mi segített?

2022. szept. 6. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Miben szeretnél fejlődni?
2022. szept. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kommunikációban, plusz szeretnék magabiztosabb lenni és szorongásaimat tudni kezelni, megtalálni mi az amivel igazán szeretnék foglalkozni az életben
2022. szept. 6. 16:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy most és mióta vannak ezek a gondok? Talán az alapjaival kellene kezdeni. Fontos, hogy mi táplálja a rossz beidegződéseket, mert úgy lehet hatékonyan javítani rajta.

Az elfoglaltság jó dolog, de önmagában nem elég; önérvényesítés gyanánt viszont kiváló lehet.

2022. szept. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, hát egy pár éve. Elég céltalannak érzem magam, nem tudom merre tartsak és nagyon elzárkóztam a külvilágtól.
2022. szept. 6. 16:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Iratkozz be a könyvtárba és szélesítsd a látóköröd. Ez a legjobb módja, hogy felépítsd a saját világlátásodat. Könyvesbolti pszichológia ezotéria részleget nem ajánlom, mert sekélyes. Inkább könyvtárban kutass. Vallás, bölcselet, filozófia témakörben, vagy bármi más ami felkelti az érdeklődésed, pár irodalmi művet se árt megismerni.

Ami még segít tágítani a horizontod, ha nézel dokufilmeket, hogyan élnek az emberek a világ más pontjain.

Vagy amit nagyon szerettem a te korodban, keresőként az interjú műsorok érdekes, értékes emberekkel.

Pályaválasztásban gondolkodj el mik az erősségeid reál tárgyak/humán tárgyak/nyelvek stb. de vedd at is figyelembe, mennyire piacképes a választott irány.

2022. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
követem a kérdést,én is ugyan így vagyok lassan 12 éve.32F
2022. szept. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!