Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van már évek...

Szociális fóbiám van már évek óta! Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
3 éve érettségiztem azóta jóformán semmit nem csináltam , munkahelyem még nem volt , barátnőm nem volt , barátaimmal is csak nagyon ritkán találkoztam. Egyszerűen nem birom elviselni az embereket , a nagyobb tömeget. A házat is csak pár órá hagyom el amikor elmegyek sétálni , de olyankor is azt figyelem hogy pl. nehogy kint legyen vki az utcán. Olyan mintha mindenki engem nézne de közben tudom hogy nem. Képtelen vagyok egy csekket is befizetni. Borzasztòan zavar ez az állapot! Most már eljutottam arra a szintre hogy elég volt , változtatnom kell mert ez így nem élet. Akinek volt hasonló problémája hogyan küzdötte le? Jövő héten megyek pszichológushoz , hátha az segít. 22/F

2022. szept. 7. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szociális fóbiával jelentkeztem szociális gondozó és ápoló szakra. Évek kellettek hozzá, de normalizálódtam. Házi segítségnyújtás, kórház, idősek otthona, hajléktalanok otthona, idősek klubja... A pszichológus nem fog ezen segíteni. Beszélhet ő akármennyit, a vége úgyis az lesz, hogy neked kell emberek közé menned, és apránként megszoknod, változtatnod. Esetleg jelentkezz önkéntesnek valahova, akár idősek otthonába. Nem fogják leharapni a fejedet, ha elmondod, milyen problémád van, és hogy ezen te szeretnél változtatni. Idősek otthonában nem kell pelenkázni, leginkább csak játszani és segíteni az ebédnél, ahol ők köszönömöznek, te meg szívesenezel. Esetleg leülsz pl Lídia nénivel kirakót vagy dominót játszani, mert már nincs úgy ott fejben, hogy a többiekkel társuljon kártyázni. Nekem év közben heti egy gyakorlatom volt, nyáron egyhuzamban egy hónap, egy héten öt nap az adott helyen. Szóval nem volt az, hogy év közben naponta "nyomott" engem a gyakorlat, és elég is volt annyi... Eleinte az iskolába is szenvedés volt bejárni, a tömegközlekedés gyötrelmeit túlélni - füles be, tekintet le, és amennyire lehet, "én nem is létezem". Az, hogy kutyám lett a macskám halála után, szintén segített. Kutyásként kénytelen voltam emberek közé menni, és örömmel állítom, nem kell mindenkivel beszélgetni, akkor sem, ha a kutya akár egy órán át játszik. Nem kell kínosnak lennie a csendnek.


21/l

2022. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebbe vagyok évek óta. Nem tudok munkahelyre se elmenni. Semmi megoldást nem tudok sajna.
2022. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ebben vagyok évek óta, nekem semmit sem javult a helyzet és emiatt egyre kilátástalanabbnak és értelmetlennek érzem az egész életet.
2022. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele.Olvasok,elvagyok csak ne kelljen sehova menni.Főleg ne busszal.Nem tudom mi a megoldás.
2022. szept. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is pontosan ugyanúgy vagyok, mint a kérdező, azzal a különbséggel, hogy én 33/N vagyok. Szegény kérdezőnek nem lesz jobb, ha szinte csupa olyan válasz jön, amiben azt írják, hogy ők is évek óta így vannak és nem találnak megoldást. Végül is a kérdés úgy szól, hogy hogyan tudná leküzdeni a szociális fóbiát. Írta, hogy megy pszichológushoz, az segíthet.
2022. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!