Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Számotokra nem furcsa ez a...

Számotokra nem furcsa ez a pszichológusnál?

Figyelt kérdés
Ő kb mindent tud rólam, a jelenlegi életemről is, a gondolataimról, meg a múltbeli dolgokról is, én meg semmit nem tudok róla. Tudom, hogy neki az a dolga, hogy engem kérdezzen, ez nem egy ilyen baráti csevegés, de azért egy idő után bennem is felmerült az, hogy több minden érdekelne vele kapcsolatban. Ez így olyan fura... Érdekelne, hogy hogyan él, a magánrendelésen kívül csinál-e valamit, dolgozik-e valahol, mik a hobbijai, miért lett pszichológus, hogy volt ez nála stb. Nyilván nem kérdezek ezekre rá, tudom, hogy nem szokás az ilyesmi. Neten próbáltam kutakodni (:D), de csak szakmai dolgokat találtam, milyen egyetemre járt, milyen szakmai dolgokban vett részt, milyen nyelveken beszél.
2022. szept. 8. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Üdv a klubban. Én is pont ilyen szakaszban vagyok, hogy szeretném én is megismerni. Kedvelem (nem úgy) és olyan fura, hogy én nyersen szólva munka vagyok neki. Most úgy vagyok vele, hogy valószínűleg érzelemáttétel miatt lehet és kezdek kötődni hozzá. Szerintem majd beszélni fogok neki róla, mert kezd elég idegőrlő lenni.
2022. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad, nem barátkozni mész oda. Ez egy orvos-beteg kapcsolat. A fogorvos sem mesél a hétvégéjéről, a sebész sem a családjáról.
2022. szept. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan oszd meg ezt vele, nem vagy egyedül ezzel az érzéssel. Ez egy furcsa szituáció, de valamennyit mesélhet magáról, nem tiltja semmi.
2022. szept. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" de valamennyit mesélhet magáról, nem tiltja semmi."



Ezt kifejtenéd légyszi?

2022. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélheti, hogy ő egy nehézséget hogy élt meg, mikor megy szabira, stb.

De alapvetően a Te érdeked is, hogy a bizalmon túl ne legyen túl személyes a kapcsolat.

2022. szept. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm😊
2022. szept. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nem az én válaszom volt, de igen, én is valami ilyesmit értek alatta. Van egy etikai kódex, amit be kell tartania a pszichológusnak. De vannak helyzetek, amikor átlépheti ezeket a kereteket. Pl. a kliensnek meghalt az édesanyja és megkéri a pszichológusát, hogy jöjjön el a temetésére, mert jobban érezné tőle magát. Vagy például nem tudja rávenni magát a kliens, hogy beadjon egy fontos nyilatkozatot, ezert a pszichológus segít neki. Ezek személyes helyzetek, amikor a pszichológus emberként van jelen az életedben, és nem csak szakemberként. Egy jó pszichológus sokszor emberként is ott van veled, ha szükséged van rá, és nem csak szakemberként. Persze olyan sosem lesz, mint egy barátság, ez fontos, hogy ne is legyen a terápia érdekében.
2022. szept. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És valakinek pont az segít megnyílni, ha egy kicsit jobban ismeri, ki ül vele szemben (3-as és 7-es voltam).
2022. szept. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!