Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hetek óta minden este beszedek...

Hetek óta minden este beszedek 7 mg xanaxot vagy frontint, néha iszok rá 1-2 sört is. A kérdés nem az, hogy normális vagyok-e, vagy hogy miért csinálom (súlyos depresszió), hanem hogy fizikailag mire számíthatok ilyen mennyiségnél?

Figyelt kérdés
Nagyon komoly magánéleti lelki trauma ért áprilisban, volt egy öngyilkossági kíséreletem, ami igazából inkább egy segélykiáltás volt, ott csak 11 mg-ot toltam be, ami a kis kezdő testemnek sok volt. A zárt osztályt akkor megúsztam. Úgy nézett ki, hogy a munkába temetkezve megoldódik a dolog 1-2 hónapig működött és besöpörtem a gondokat a szőnyeg alá, de sajnos nem tudom azóta se feldolgozni, újra elkezdtem szedni ezeket a szarokat. Nem meghalni akarok, csak kizárni a valóságot és nem tudni magamról. Ez többnyire sikerül is, de tartok tőle, hogy ennek csúnya következményei lesznek így. Vagy túlparázom?

2022. szept. 10. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Ez rengeteg, kérlek ne igyál rá alkoholt, mert tönkre fog tenni.
2022. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Keress egy addiktológust vagy sima pszichológust mert ez így csak rosszabb lesz és egy nap tévedésből-veletlenül megölöd magadat.
2022. szept. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

A szőnyeg alá sopres meg a fejed homokba dugasa nem fog segíteni. A gyógyszer csak tünetet enyhit, problemat nem old meg.


Keress olyan lehetőségeket, amik a lelki szorongást oldják.

2022. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Ne csináld ezt, máshogy is el lehet vonatkoztatni a valóságtól!
2022. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Szervileg: szív és érrendszeri zavarok (tachycardia, egyéb szívritmuszavarom/arythmiák), a májadat folyamatos terhelésnek teszed ki (először a májfunkcióknál az értékekkel lesz baj), gyomrodat roncsolod (2-3 gyógyszer szedésénél fel szoktak írni vmilyen -prazolt, h csökkentse a lehetséges tüneteket/szervi elváltozásokat pl. fekély), immunredszered hatékonysága csökken- idővel több esélyed lesz a felső- légúti megbetegedésre (alkohol- sejteidet pusztítja + a hasznos baktériumokat, a benzo meg idegrendszeri válaszreakciók meglassultságához- nem fog időben kapcsolni a szervezeted)


Idegrendszeri elváltozások: pszichomotorikum meglassultsága (nem csak abuzus közben, hanem utána is fennállhat), motoros képpeségek csökkenése (pl. reakció, adaptív készségek zavarai), memória zavar/ hosszú- és rövidtávú memóriában is


Mivel az alkohol és a benzok is ugyanarra a receptorra hatnak, így felerősítik egymás hatásait, mind a kedvező és káros értelemben. Sokkal hamarabb kialakulhat tolerancia, és szervi dependencia (ez főképp a gyógyszer elhagyása közben fog jelentkezni, különböző megvonásos tünetekként).

Pszichésen: szorongás, depresszió súlyosbodik. Maladaptív viselkedésforma felerősítése (egyéb káros függőségek is kialakulhatnak, nem csak drogok terén értendő), hosszútávon kognitív beszűkültség/folyamatok károsodása- ami pszichésen is plusz terhelés- személyiség torzul.

2022. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell így élned. Nekem egy nagyon jó pszichológus segített. 96 napja rivotril nélkül, 68 napja alkohol nélkül. A világ megnyílt előttem és úgy érzem boldog is vagyok.


Nem parázod túl, én is hetekig szedtem nagy mennyiségben, majd hirtelen elhagytam és skizofréniát diagnosztizáltak. Soha nem fogod levakarni magadról ezt a diagnózist, és az orvosok sehol sem fognak teljesértékű embernek tekinteni .

2022. okt. 15. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!