Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom ki vagyok? Gyerekkor...

Nem tudom ki vagyok? Gyerekkori videóimat nézve próbálok rájönni, hogy mi a valódi személyiségem, abból, hogy hogyan viselkedtem (akár 5 évesen.), hogy valami “meghatározzon”. Mi lehet a bajom? 21/l

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire beteges, én annak érzem. Egyik videón belevaló és bátor voltam, és onnantól annak fényében kezdtem el élni a napjaimat, néztem a neten pl.: hegymászókat, megfigyeltem, hogy milyen ruhában vannak, mit esznek/isznak, mi a hobbijuk, és ugyanazokat kezdtem csinálni, hogy végre legyen személyiségem. De aztán meglátok egy nőies pl szőke nőt akit sok ember vesz körül és boldognak tűnik, és mintha az egész addigi “énem” romba dőlne, másnap festetem is szőkére a hajam, és ismét úgy érzem végre megtaláltam magam. De akkor meglátok egy göndör barnát beszélgetni egy helyes férfival és máris úgy érzem, hogy “olyannak kell lennem” (szinte kényszer), hogy ez vagyok én, nem is értem mit keres rajtam szőke hajfesték, úgy érzem közöm nincs ahhoz az egész identitáshoz amit előtte képviseltem. És ugyanolyan ruhát akarok beszerezni, mint ami rajta van, mondván, hogy “végre megvan, biztos ilyen vagyok, mint ő”. Ha vegán, akkor úgy érzem, hozzám is az “passzolna.” (Mert amúgy fogalmam sincs, hogy hogy szeretek étkezni. Nem is tudom mibe kellene öltöznöm, sokszor megnézek egy csinos nőt és leveszem a polcról kb ugyanazokat a darabokat, mint ő, hogy legyen stílusom. Nem tudom milyen zenék tetszenek, úgy próbálok rájönni, hogy hozzám hasonló érdeklődési körű emberek instagramján keresem, hogy ők milyet hallgatnak, mert “biztos az az én ízlésem is akkor”. Egyik pillanatban elhiszem, hogy én egy lázadó személyiség vagyok, majd egy pár nappal később már csendes, szerénynek tartom magam és ennek hűen változtatom a megjelenésemet, zenéimet is... bocsánat hogy ilyen zavaros lett, de sajnos nem sikerült jobban megfogalmaznom.

2022. szept. 10. 22:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Mintha nem lenne személyiségem és nem tudnám eldöteni, hogy melyik “késszel kapottat vegyem magamra”, mert mindig más tetszik, de valójában egyiket sem érzem magaménak.
2022. szept. 10. 22:15
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy egy darab jegy köré akarod építeni a személyiséged, de egy ember ennél sokkal bonyolultabb. Lehetsz szőke vegán hegymászó vagy amit csak akarsz. Ne két darab tulajdonság alapján határozd meg magad. Hangulattól és környezettől is rengeteg dolog függ. Lehet, otthon cserfes és élénk vagy, közösségben meg visszahúzódóbb, ez nem baj. Ne akarj 2 dimenziós lenni.
2022. szept. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
hát ez beteg
2022. szept. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Mielőtt valaki rád aggatna súlyos diagnózisokat, szerintem sokkal valószínűbb, hogy csak szimplán 21 éves vagy. Ilyenkor még nem vagy felnőtt, de már gyerek sem. Ideális körülmények között 25 éves kor körül érik be a személyiség.

Azt sem árt megvizsgálni, hogy a szüleid mennyire próbáltak gyerekként kontrollálni, mert az is okozhat ilyesmit, ha nem hagytak kibontakozni, azaz nem fogadták el azt, amilyen vagy és ezért kicsit töredezett az identitásod.

2022. szept. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Vagy menj dokihoz, vagy ne aggod tul. En minden sorozat vagy film utan mas foszereplo karakteret huzom magamra. Sonny Crockett, Amerika kapitány, Miguel Angel Felix Gallardo, Ryan Gosling, Machine Gun Kelley, stb. Különböző karakterek, de mindegyikben van egy kicsi belolem. Neha deszkas vagyok, de alapvetoen oltony párti, elektronikus zene kedvelo, de alter rock kocsmaba jaro. Mikor mi, mikor milyen hangulat, mood vagy vibe van. Persze nem festem at a hajam azonnal, de pl meg tudom noveszteni vagy levagatni. Nezd a jo oldalat. Pl nekem legalabb nem Tiv Tivy és PSGOgli7 a peldakepem.

Valszeg barmelyik type jo lehet neked. Ne azzal foglalkozz, hanem a tobbi celoddal azt ha van kedved majd veszel mas kulsot kozben, nem ebbol all a vilag, ez csak egy kis resze a vilagnak. Ha masra figyelsz erre ugyis kevesbe fogsz.


26/F

2022. szept. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Jól látod, nagyon tipikus borderline tulajdonság. Ne pszichológushoz, hanem pszichiáterhez menj, ők foglalkoznak ezzel a fajta személyiségzavarral. 2 évig éltem ilyen partnerrel, jellemző még az ürességérzet, és időnként indokolatlan dührohamok.
2022. szept. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

6: már meg is jött a netes szakértő a borderline diagnózissal. A borderline ennél sokkal súlyosabb, és normális, professzionális szakemberek nem nagyon diagnosztizálnak személyiségzavart 25 éves kor alatt, mivel addig még rengeteget változhat a személyiség.


Amúgy töredezett identitást a borderline-on kívül ezer másik zavar okozhat még. Sőt, nem is muszáj hogy zavar okozza, okozhatja trauma, krízis, gyász.

2022. szept. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerimtem ezt nem lehet elbagatellizálni, mindenképp szakemberhez kell fordulni.
2022. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!