Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet feldolgozni azt az...

Hogy lehet feldolgozni azt az űrt, amit a nárcisztikus anyámmal történő válás okozott?

Figyelt kérdés

Hála istennek, elköltöztem és nem kell tovább tűrnöm a dolgait. Élhetem végre az életem saját akaratom szerint. Viszont érzem, hogy most minden csendes körülöttem. Nincs az állandó veszekedés, gázlángozás, csenddel verés, frusztráció, bántás, magyarázás, lelki nyűg az egész matt (...) Nem mondom, hogy hiányzik. De kb mintha valami szerről jönnék le. Van egy üresség az életemnek ennek a szegmensében.

L


2022. szept. 11. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyászolsz. Gyászolod azt az anyát, akit elképzeltél magadnak.
2022. szept. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
4 éve költöztem el én is a nárcisztikus anyámtól, nekem se volt az elején könnyű, főleg mivel folyamatosan zaklatott is. Mindig mikor már kezdtem azt érezni, hogy végre enyhült kicsit a "függőség" (vagy inkább a traumás kötődés), akkor mindig megjelent újra, és megint visszaestem. Kb. 2 évembe telt, hogy nagyjából érzelemmentesen tudjak rá gondolni, de nekem is fura a mai napig az a nagy csend ami a mostani kevés emberi kapcsolatom jellemzi. Szóval ezen tényleg csak az idő segít, na meg persze, hogy ne érintkezz újra vele. :) 22/F
2022. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyebkent, ha van kedved, akkor szivesen beszelgetnek valakivel, aki hasonlokat elt at, mint en. Lehet, hogy nekem is sokat segitene a feldolgozasban, ha mas tapasztalatait is hallanam a temaban.
2022. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valaki elmondja, hogy mi az a gázlángozás (gaslighting)? Soha nem volt kedvem még elolvasni. Na jó, rákerestem.


[link]

2022. szept. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hiteltelenitik amit erzel, mondasz.
2022. szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5

Köszi, értem most már.


4-es voltam

2022. szept. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit. Nagyon szörnyű manipulációs technika, nagyon mély sebeket tud hagyni. :/
2022. szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Uhh nm tudtam,hogy erre van egy kifejezés..az én anyám is ezt csinálta velem és mindig a batyjaim érdekeit nézte..

Gyaszfolyamat ahogy az egyes írja,a gyerekkori szép emlékekbe kapaszkodunk mert így tudjuk csak túlélni egy nárcisztikus anyát.

Amikor ellene fordultam és rájött nm tud manipulálni,provokáltak ,hogy mikor pattanok el idegileg, bipoláris depressziós vagyok..

Megfenyegetett kilakoltat a saját hazreszembol mert neki haszonélvezeti joga van.de nm adtam fel a saját hazámat.

Egy nárcisztikus anya ellen a legjobb a tudatosság,kiskoromig visszaemlékeztem és végig ott voltak a jelek ,hogy manipulál és elhanyagolt érzelmileg.

Amit érzel kérdező az az,hogy mi a dramahoz veszekedéshez vagyunk szokva sajnos és úgymond nélküle üres vagy unalmas az életünk. Mert mindig kontroll alatt tartottak az anyáink és így hogy megszabadultal tőle ambivalens érzelmek jönnek elő,mert úgy vagyunk összerakva ,hogy szeretjük és gyűlöltük is őket.es ez nagy lelki kavarodást okoz.nalam depressziót.

Találj új hobbikat, kirándulj és ismetkedj új emberekkel.

2022. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az üresség lehet a hosszas traumának való kitettség utáni disszociáció is, később megjelenhetnek a flashbackek is.
2022. szept. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak megerositeni tudom, amit itt mar leirtak. Es a legszornyubb, hogy az ilyen szulok fogekonnya tesznek arra hogy parkapcsolatban is ugyanilyet valasszunk. En konkretan mar abbol tudom, hogy egy ferfi narcisztikus, hogy vonzodom hozza es o is hozzam. A normalisakkal sosem vonzodunk egymashoz, pedig probalkoztam.
2022. szept. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!