Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem hisznek nekem ?

Miért nem hisznek nekem ?

Figyelt kérdés

1,5 éve van ilyen nyomasztó belső hangulatom. Néha kifordulok magamból és nem gondolkodok. Pánikrohamaim vannak, kezdetben havi 3 szor. Most viszont heti 4 is van. Valeriánát szedek amitől este tudok aludni ( ez nélkül nem tudok elaludni ) illetve reggel nyugodtabban indul a napom. A szorongásom miatt alig ettem és 4 hónap alatt 12 kg-t fogytam. Kisebb dührohamaim is szoktak lenni, ilyenkor ütök és dobom azt ami éppen a kezemben van. Ebből sokszor voltam bajban az iskolában, beírást is kaptam azért mert betörtem a tükröt a mosdóban. 1-szer próbáltam "öngyilkos" lenni 14 évesen. Anyámmal veszekedtünk én pedig érzékeny vagyok nagyon a hangos zajokra. Berohantam a szobámba ahol becsuktam az ajtót és egy zsinort a nyakam köré tekertem majd addig húztam amíg nem kaptam levegőt. Persze anyám addig dörömbölt amíg apám pótkulcsal ki nem nyitotta az ajtómat. Anyám leszidott, megpofozott és ott hagyott a földön. Lassan 3 éve volt de még mindig nyomaszt, mellete még rengeteg negatív gondolatom van. És nem hagynak békén. Ott vannak és piszkálnak amíg meg nem csinálom amit az agyam eltervezett. Kértem segítséget többször, de leszartak és azt mondják biztos azért van ez mert tinédzser vagyok. Azzal nyugtatnak, hogy ezen mindenki átesik. De már nem bírom. A háziorvos beakart utani a gyermek pszichiátriára de anya azt mondta neki, hogy ne tegye mert drága. Ő pedig nem akar fizetni, azt mondja úgy is kinövöm. De nem múlik. Azt mondja jógázzak, vagy sportoljak, de nekem arra van szükségem hogy beszéljek valakivel. De nem hiszi el. Mit csináljak ?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Bocsánat ha valamit elírtam.


17/L



2022. szept. 14. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vittek orvoshoz, se pszichológushoz?

Nem igaz, amit anyád állít. TB-re is van pszichológus.

Szemmel láthatóan szakemberre, terápiára lenne szükséged.


Iskolapszichológusotok van? Esetleg osztályfőnökkel, más tanárral nem tudsz beszélni, segítséget kérni. Szomorú, hogy anyád ennyire bagatellizálja ezt. Pedig ez komoly mentális betegség. :( KEzeletlenül csak rosszabb lesz.

2022. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden kórházban van pszichológus, pszichiáter ingyen. Csak beutaló kell.
2022. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A háziorvos felajánlotta a beutalót. De sem anyám sem apám nem fogadta el, apa szerint teljesen jól vagyok. Ő azt hiszi, hogy minden mentális betegség csak kitaláció. Anyát pedig szimplán nem érdekli. Hogy vegyem rá plédául anyát, hogy fogadja el ? Megkértem rá többször, azt mondta utánna néz, majd másnap úgy tesz mintha meg sem történt volna a beszélgetés. Aztán nem érti miért haragszom rá.
2022. szept. 14. 17:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
17evesen egyedül is elmehetsz!
2022. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!