Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne csillapítani a...

Hogy lehetne csillapítani a skizofrénia tüneteit?

Figyelt kérdés

Skizofréniával diagnosztizáltak 3 éve. Az orvosok szerint jól vagyok, ezért lerakatták velem a gyógyszereket. Rengeteg alkoholt is ittam a gyógyszerek mellett. 5 hete nem iszom. Mindenki szerint jobban vagyok, mint eddig voltam (pszichológus, orvos és férjem).

Én eddig úgy gondoltam, hogy nem vagyok skizofrén csak biztos a gyógyszerek miatt volt egy kis trip-em.

Az alkohol egy olyan eszköz volt számomra, ami segített átvészelni a mindennapokat, de sajnos egészségügyi gondokat okozott, ezért muszáj volt megszabadulnom tőle, és pszichológus szerint egyszerűbb így feldolgozni a a traumákat.

A napokban döbbentem rá, hogy nekem nem poszttraumás stresszem van, amiket gondolok már inkább hajlanak a skizofrénia tüneteire. Jól emlékszem, hogy már a gyógyszerek előtt is voltak trippek. Olyan szinten ki vagyok nem tudom mit tehetnék. Csak az alkohol lenne az egyetlen megoldás, de akkor hamarosan ágyban fekvő beteg leszek így huszonévesen, mert 4 nap durvább italozás után befostam.

De van egy másik megoldás, hogy megölöm magam, viszont már voltak elég komoly próbálkozásaim, így nem merem meglépni a dolgot, mert nem sikerültek.

Most azzal fogtok jönni, hogy inkább szedjem a gyógyszereket, de higgyétek el ennél sokkal rosszabb állapotban voltam, csak akkor még bennem volt a remény, hogy ha elhagyom a gyógyszereket jobb lesz.

Nem bírok már így élni. Mondtam férjemnek, hogy lehet meg kellene ölnöm magam. Azt kérdezte, hogy most az a baj, hogy mindent megkapsz? Most fogunk venni házat meg elektromos autót, de nem tudok örölni neki. Egyszerűen nem bírok létezni alkohol nélkül.

Ha jönnek a trippek akkor meg egyedül fogok maradni. Már volt rá példa, hogy megakartam ölni a férjem, ha őt megölöm, akkor nem lesz senkim se.

Nem bírom már ezeket a gondolatokat, kikészülök. :'(



2022. szept. 18. 06:10
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
62%
Fordulj orvoshoz. MOST!
2022. szept. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
nem tud segíteni, meg amúgy is vasárnap van
2022. szept. 18. 07:01
 3/38 anonim ***** válasza:
22%

Skizofrénia tünetein csak gyógyszerrel lehet segiteni. Alkohol megvonási tünetekre is van gyógyszer.


Milyen tüneteid vannak?

2022. szept. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Túl gondolom a rossz emlékeket.


Gyógyszerrel rosszabb volt az állapotom nem csak szerintem, mindenki szerint.

2022. szept. 18. 08:27
 5/38 anonim ***** válasza:
47%

Nem hinnem, h skizofreniad van, akkor nem tudnal ennyire osszeszedetten fogalmazni. Az altalad emlitett trippek mit takarnak?

Egyebkent a ferjed sem egy kedves, tamogato ember, ha csak ennyit tud reagalni. Mindenkepp kene valami gogyszer szerintem, ha mar tenyleg ennyire szenvedsz, csak valami olyat kene talalni, amitol jobban vagy, es amitol nem erzed magad ennyire pocsekul.

2022. szept. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Próbálj meg "magadba szállni" és magaddal őszintén megbeszélni, hogy mitől boldogtalan az életed. Lehet, hogy mégis a házasságod nem megfelelő ?
2022. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol még egészséges emberek esetén sem ajánlatos átmeneti tünetek enyhítésére.... Ilyen pszichiátriai betegségek esetén meg egyenesen TILOS:
2022. szept. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Sok skizofrén jól fogalmaz. Egyik ismerősöm skizóval kommunimáció szakot nemrég végezte el.
2022. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Gyógyszerrel rosszabb volt az állapotom
2022. szept. 18. 21:05
 10/38 anonim ***** válasza:
imaval
2022. okt. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!