Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénia minden esetben...

A skizofrénia minden esetben együtt jár a kognitív képességek romlásával?

Figyelt kérdés
Tehát megállapítható valakiről, hogy skizofrén, annak ellenére, hogy képes a tanulásra, döntéshozatalra, tervezésre, problémamegoldásra, önismeretre?
2022. szept. 18. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg együtt jár, de ez a folyamat nagyon lassú is lehet. 10 év is eltelhet, mire ez észrevehető lesz. Akkor sem feltétlenül mindegyik alakul ki. Az ismerősöm 20 éve skizofrén, mégis le tudott nemrég diplomázni.
2022. szept. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Skizofrén vagyok, de tudok tanulni. Szerintem sokféle állapot megfigyelhető skizoknál. Zárton láttam egy szórólapon, hogy sok valakinek ez 5-10 évente visszatérő probléma. Addig vígan élnek.
2022. szept. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én pl multkor legyőztem egy mesterjelölt szintű sakkozót pedig csak 1900 at tudok ő 2100 fölött volt most jól megy a sakk 27 eve csinálom versenyszerűen mar 4 eve dolgozok autot vezetek mar ket éve teljesen jol vagyok bulizok csajozok mert az kimaradt jol lettem miutan elvettek a bigyoim 95% át mivel majam majdnem kipurcant 2700 as ggt nesze neked kisérleti nyúl többet nem leszek kisérletezzenek akikkel akarnak kiserletezni egy személyt engedek msgamon ugy hivják Jezus Krisztus!! 15 éve elfogadtam megvaltomnak gyogyitomnak udvozitőmnek azota se okozott csalodast mindent neki köszönök munkamat egzisztenciamat felelem nelkuli eletemet emberek és önmagamnirant erzett szeretetemet tehat mindent…. Azokon a teveszméken amik gyötörtek de jokat röhögök már istenem jó èlni igy amen!!
2022. okt. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3


Ugyanez, én is elhagytam a gyógyszereket, mert majdnem kipurcantam. Köszönöm szépen, én is jobban vagyok gyógyszer nélkül, de úgy mindenki szerint. Orvosok, pszichológus, férjem, barátok...

2022. okt. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!