Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni valakivel...

Mit lehet tenni valakivel hogyha depressziós de ellenáll a segítségnek, orvosoknak?

Figyelt kérdés
Nem egyértelmű de látszik az illetőn. Sajnálom és segíteni szeretnék neki de ellenáll a segítségnek és teljesen ellenzi a pszichológusi és pszichiáteri segítséget, meg van róluk a véleménye és nem is jöhet szóba előtte a téma. Mit tudok én tenni?

2022. szept. 19. 16:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint hogy egyértelmű*
2022. szept. 19. 16:57
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Én is depressziós vagyok, elmentem pszichiáterhez, megvolt a véleményem az egészről és valóban nem segítenek, semmire nem jó.

Az embernek magának kell megoldani a problémát.

2022. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azta..
2022. szept. 19. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Én is voltam már így. Annyira depressziós voltam, hogy az orvoshoz járást is hiábavalónak tartottam.
2022. szept. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem erről van most szó, az illető soha semmilyen orvoshoz nem fordult és elhatározta hogy nem is fog, azt hiszi ártani akarnak neki
2022. szept. 19. 18:22
 6/9 A kérdező kommentje:
de felesleges ide kiírni bármilyen kérdést is, valamirevaló tanácsot még sosem kaptam itt
2022. szept. 19. 18:24
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

Én se jártam ezzel még orvoshoz, nem is bízok az orvosokban. Sokszor a statisztikát nézik és nem a beteget.


Magamtól gyógyultam meg (szerintem kicsit a Reiki segített, de csak részben).

2022. szept. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Semmit nem tudsz mással tenni azon kívül, hogy időről időre mondogatod neki, de nem unásig ismételve és nem nyaggatva. Nyilván fél egy idegenre rábízni magát. Esetleg cikkeket, önsegítő könyvet lehet a kezébe adni. Kicsodád ő neked?
2022. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Cubina ***** válasza:
52%

Te honnan tudod, hogy segítene rajta a pszichológus/pszichiáter meg a gyógyszerek?

Egyet mindenkinek meg kéne tanulni. Az egyetlen személy, aki egy depresszióson segíteni képes, az Ő maga. Amíg ő nem érzi a késztetést a gyógyulásra, addig még maga a Jótevő sem lenne képes segíteni rajta.

Viszont, ha eldönti hogy elég volt ebből az állapotból, az önsajnálatból és változtatni akar, na akkor tudja majd elfogadni egy barát, családtag vagy szakember segítségét, illetve egyedül is ki tud lábalni utána már. Egyszerűen talpra kell állni, mert az állapot nem tartható fenn örökké. Sajnos saját tapasztalat...

Nem szabad sajnálni a depresszióst, adni alá a negatív dolgokat, állandóan orvosokkal zaklatni, mert annál rosszabb lesz neki. Azok depressziósak, akiknek túl sok idejük van a rossz történéseken, haláleseteken, bántalmakon, saját nyomorukon gondolkodni és egyre mélyebbre süllyedni a borzalomba. Elfoglaltságot kell keresni, lefoglalni az agyat hogy mással törődjön, ne a fájó emlékekkel.

De amint fentebb írtam, ezt is már csak akkor lehet csinálni, ha az illető eldöntötte, hogy elég volt a depresszióból.

2022. szept. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!