Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, és nem...

Depressziós vagyok, és nem tudok vele mit kezdeni hosszú távon. Van itt olyan, akinek sikerült végleg kijönnie belőle?

Figyelt kérdés

Sokszor tehernek, értelmetlennek érzem az életet és megnyugtat a halál gondolata. Ilyenkor szívesen odaadnám az életemet valakinek, aki meghalt, pedig élni akart. A leghétköznapibb dolgok is kiszipolyozzák az erőmet, fizikailag és mentálisan. Vannak jobb időszakok, mikor sikerül kihúznom magam ebből, olyankor dolgozok magamon és az önismeretemen, próbálom megelőzni a bajt, odafigyelek magamra. Aztán a legváratlanabb pillanatban visszazuhanok, már kezdem nem bírni. Ami korábban örömet okozott, most semleges, vagy teher, nem tud lázba hozni semmi, enni sincs kedvem. Folyamatosan nyom a mellkasom és légszomjam is van, pedig elvileg fizikai bajom nincs, így például jógázni sem tudok, mert nem bírom tartani a légzéseket és kifejezetten rossz érzés (jobb időszakokban rendszeresen csinálom, mert hátha...). A jó időszakok túl rövidek ahhoz, hogy érdemben haladni tudjak bármivel is, mondjuk tanulással, ezért stagnál körülöttem minden.

Ha aggódnál, nyugi, nem teszek kárt magamban a szeretteim miatt, de ha ők nem lennék, komolyan fontolóra venném az öngyilkosságot. (Bár jobb lenne csak egy „kiszállok” gombot megnyomni, de hát ilyen nem létezik.) Csak azért félnék tőle, mert ha nem jönne össze pszichiátriára kerülnék, ami valószínűleg a földi pokol lenne számomra. Sosem értettem, hogy sokan miért érzik úgy, hogy joguk van rendelkezni mások élete felett. Olyan kevés dologra van valóban ráhatásunk, legalább az életünk vagy halálunk legyen a saját kezünkben.

Ha lenne rá pénzem, meg lelki erőm természetesen szakemberhez fordulnék, azonban jelenleg egyik sincs.



2022. szept. 14. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit írhatnál bővebben a téged ért negatív dolgokról? Alapvetően mennyi idős vagy, vagy ilyen alapdolgok is fontosak lehetnek, csak hogy el tudjunk helyezni és lehessen reagálni.
2022. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első lépésként - ha nincs pénzed - mégis meg kéne próbálni a TB-s vonalat. Egy pozitívabb pillanatodban kérj időpontot. Beutaló nem kell.
2022. szept. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de támogatom a tb által finanszírozott szakember-vonalat. Én is nagyon durva depresszióval és szorongással élek együtt évek óta és be kellett látnom néhány hete, hogy olyan mértékűek a problémáim, amiket külső segítség nélkül nem tudok megoldani. Így hát felkerestem a kerületi pszichiátriai gondozót és ma volt az első konzultációm a pszichiáterrel.


Pszichoterápiát, önismereti csoportban való részvételt javasolt, valamint felírt nekem a szorongásaim ellen egy gyógyszert, 30 nap múlva pedig mennem kell hozzá ismét. Amúgy már ez az egy alkalom is sokat segített nekem, de nagyon sokat kell dolgoznom azon, hogy egészséges ember legyek mentálisan is.

2022. szept. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!