Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyámmal mit kezdjek?

Anyámmal mit kezdjek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok,hétfő óta munkanélküli, anyámmal élek,de van tartalékom,ami kitart egy ideig. Nyilván szeretnék találni egy rendes munkahelyet én is minnél előbb.


Szorongással,és depreszzióval küzdök. Voltam ma magán pszichológusnál,és majd beállítanak egy gyógyszerre.


Anyám egyből idegbeteg lett,meg hogy biztos lusta vagyok,meg mennyire hülye vagyok,meg a gyógyszertől (Hangulatjavítókról van szó) elmebeteg leszek,és senki nem fog felvenni... Meg hogy a magán pszichológusok csak lehúznak...


Most is volt egy nagy veszekedésünk,elég csúnya dolgokat vágtunk egymás fejéhez... Ki szoktunk békülni,de mindig ez van mostanában...


Musáj voltam segítséget kérni,mert már évek óta megvan a szorongásom, valamint aránylag sok munkahelyem volt,és már jutottak eszembe öngyilkos gondolatok...


Sajnos most nincs lehetőségem külön költözni,de a rezsibe,egyéb költségekbe mindig beszállok,és ez most sem lesz másképp.


Hogy kezeljem ezt a helyzetet?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2022. szept. 22. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is küzdöttem szorongással és depresszióval, olyan sokáig hogy pszichiáterhez mentem. Apámat egyszerűen nem érdekelte, Anyám tudomásul vette de nem foglalkozott vele, nagyszüleim egyenesen ellenségesen fogadták. Azért ez egy jel arra, hogy az embert olyan személyek veszik körül, akik miatt idáig eljut. Határold el magad tőle, legyen meg a saját véleményed, és ne hallgass rá. Próbálj a saját lelkedre koncentrálni, igyekezz meggyógyulni, próbálj feltöltődni.
2022. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és nem kell neki mindenről beszámolnod.
2022. szept. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket majd mind mondd el pszichológusnak és hogy azt feltételezed hogy személyiségzavarod van. Legalább még klinikai szakpszichológusig, pszichiáterig vagy pszichoterápiás osztályig juss el! Ott állìthatnak ki diagnózist.

r/Raisedbynarcissists, r/abusiveparents, r/BPD

Ott találsz még hasonló leírásokat.

2022. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!