Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Semmi motivációm nincs már az...

Semmi motivációm nincs már az életben. Hogy tudnék ezen túllendülni?

Figyelt kérdés

Hamarosan 40 éves leszek. A húszas éveimben elértem pár szakmai sikert, de aztán valahogy megtorpant a karrierem. Tini korom óta fáradékony és krónikus fájdalmakkal szenvedtem, de akkor még volt erőm és lendületem ezeket legyűrni valahogy. 30-as éveimben kiderült, hogy a fájdalmak mögött egy betegség, az endometriózis van. Több műtétem is volt, sajnos súlyos problémák adódtak a belső szerveimmel is. Emiatt a betegség miatt a gyerekvállalás se jött össze, de őszintén ezt nem is bánom már, mert néha annyira szarul vagyok, hogy magamat se tudom ellátni, nemhogy egy kisbabát. Viszont most ott vagyok negyvenévesen, gyerektelenül, szakmai karrier és egzisztencia nélkül. Nem borzasztó a helyzet, mert jó családi hátterem van és a párom is sokat segít, de rémisztő belegondolni, hogy a családom segítsége nélkül most mennyivel rosszabb körülmények között lennék (fiatalon éltem rossz körülmények között, tudom milyen), viszont pont ez is lehet az oka, hogy semmi motivációm? Teljesen kiégettnek érzem magam. Régen tele voltam tervekkel, ötletekkel, a sikerek is adták a lendületet, energiát, de sajnos a fájdalmak legyőztek, nem tudtam megbízható lenni munka terén, így szép lassan kiestem/leépültem a munka világából. Ugyanakkor bárkinek is mesélek a bajaimról, senki nem vesz komolyan. Ha kérdezik mi ez a betegségem, nem értik. Furán néznek. Szégyellem is sokszor ezt. Emiatt is teljesen befordultam, néha hetekig ki se mozdulok otthonról, csak a párommal beszélek, barátaim már nincsenek, egészségügyi vagy mentális segítséget nem kapok. És mivel kívülről nem úgy tűnik, hogy akkora szarban lennék, ezért se a barátok, se a környezetem, se a pszichológusok/egészségügyi dolgozók nem vesznek komolyan.


Pedig nagy szarban érzem magam. Egész nap szorongok, hogy el kéne kezdeni valamit csinálni, de semmibe nem merek belevágni, mert ha épp jól vagyok egyik nap, nem jelenti azt, hogy másnap is jól leszek. Néha hetekig küzdök a fájdalmakkal és ütöm ki magam, amivel lehet, hogy hasson valami fájdalomcsillapító, máskor teljesen jól vagyok, pörgök, dolgozok. Aztán újra rosszullét és omlik minden össze.


Azzal ütöm el az időt, hogy ide irogatok, vagy más fórumokra. Sorstársakkal is szoktam beszélgetni endometriózisos fórumokon, de ott inkább egymást hisztiztetjük be és még mélyebbre kerülök. Borzasztó magányosnak érzem magam.


Hogy tudnék újra olyan lenni, mint 20 évesen?, akkor nem érdekeltek a szar körülmények, a fájdalmak, rosszullétek, tanultam, tudtam mit akarok. Úgy nézett ki, hogy szép jövőm lesz, aztán mi lett?



2022. szept. 26. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Fogadd el, hogy ez van, mar nem leszel ugyanolyan mint 20as eveidben, viszont kialakithatsz egy 40es eveidbeli klassz onmagadat.

Ennyit tudok mondani, en 20as eveimben jarok, es mas betegseg miatt de hasonloan tele ingadozo allapotokkal. Raadasul most kezdenem a karrieremet. Rajtam sem veszi eszre a kornyezetem a problemaimat.

Szeretnek en is olyan lenni, mint regebben, de nem leszek el kell ezt fogadni. Ennek ellenere meg lehetek elegedett onmagammal es jelenlegi korulmenyeimhez merten kihozhatok egy maximumot, amivel elegedett lehetek.

Most valld be oszinten magadnak, tudod te is, hogy betegseg nelkul lennel full olyan, mint regen. Ilyen meg mar nem lesz, es errol nem te tehetsz. Legyel elnezobb magaddal szemben.

2022. szept. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ideje lenne foglalkoznod a mentális egészségeddel is. Azt ajánlanám, hogy keress fel egy szakembert, aki segíthet leküzdeni az elakadást és a küszöbön álló(?) depressziót.
2022. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező már írta h volt pszichológusnál
2022. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
#3 Sajnos nem ritka, hogy csak kitartó keresés után sikerül eljutnu a megfelelőhöz, aki komolyan vesz, és képes segíteni. Sok pszichológus egy bejáratott, neki kényelmes protokollt próbál erőltetni ahelyett, hogy a páciens egyéni igényeihez igazodna.
2022. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
#4 Igazad van teljesen. Csak azért jegyeztem meg az előbbit, mert úgy jött le h a kérdező már elengedte a problémamegoldásnak ezt az alternatíváját. Aztán tudom, hogy nehéz ilyenkor újra bizalommal fordulni a szakemberhez. De nyilván ez lenne a legjobb megoldás, találni egy szakembert, aki odafigyel és megpróbálja megérteni a klienset abban az x percben míg tart a terápia.
2022. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Mindenesetre jól lepontoztatok. Köszi! :/
2022. szept. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%

5

En nem pontoztalak le, hozza se nyultam, de a kedvedert felpontozlak, ha ennyire fontos.

2022. szept. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
Szia! Engem bipoláris zavarral diagnosztizáltak és gyógyszereket szedek. A motiváció hiánya mára a nullára csökkent kb 20 év alatt. Sok mindent kipróbáltam, utoljára nagydózisú omega 3 halolajat kezdtem szedni, napi 2 tablettát. Három hét múlva éreztem,hogy sokkal aktívabb vagyok a gondolkodásom is felgyorsult.Márkát nem írok, mert azt hiszed reklám. Jó minőségű legyen,az fontos!
2022. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod! Érdekelne a márka! Írd meg kérlek!
2022. szept. 27. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!