Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok túllendülni?

Miért nem tudok túllendülni?

Figyelt kérdés
2 hónapja ajándékoztam 2üveg bort (tokaji édes) a barátaimnak, amik az előtt itt álltak a 25fokos szobàmban 4hónapig , és még mindig azon töröm magam hogy mi lesz, ha megisszák és esetleg bajuk lesz tőle vagy belehalnak. Már többször felhoztam nekik a dolgot azóta, egyszer el is hoztam tőlük és kidobtam őket, de nem tudom biztosan, hogy azokat hoztam-e el és már eléggé szégyenlem meg kínos is újra felhozni a témát. Sajnos nem tudok elmenni hozzájuk, hogy megbizonyosodjak a saját szememmel, mert úgyérzem csak akkor tudnék túllendülni ezen. Azóta kezd már kicsit agyamra menni a dolog, kényszeresen sokszor megnézem hogy bevan e zàrva az ajtó mikor eljövök itthonról, és hogy elzártam e vagy becsuktam mindent. Már minden tárgyhoz úgy érek hozzá szinte, hogy bennem van nem-e lefertőzök vele vkit utána, vagy én kapok el vmi baktériumot. Egész nap ezeken kattogok, és úgyérzem rajtam van a felelősség a boros dolog miatt, ezek nagyon elveszik az energiámat és úgyérzem mintha felemésztene a dolog.
2016. márc. 15. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A bortól nem lesz semmi bajuk, az áruházban is ugyanígy tárolják, nem hűtik be őket és az embereknek mégse lesz bajuk. Meg ha tényleg elmentél és elhoztad őket, akkor ne aggódj.

Úgy írtad le a kényszeres cselekvéseidet, mintha az a bor ajándékozásából fakadna, holott a kényszeres gondolatokból fakad ez az ajándékozás miatti aggodalom is.


Nem ismerlek annyira, hogy bármit is kijelentsek, de a leírtak alapján én azt gondolom, hogy enyhe OCD-d lehet. Olvass utána és te könnyebben el tudod dönteni

2016. márc. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem is...most hogy leírtad azt hogy az áruházakban is így tárolják, így eszembe jutott "mivan ha amiket én ajándékoztam, pont azokat nem tárolták így, és az én szobámba biztos melegebb van mint azokba a raktárakba ahol tárolják őket, és ugyanúgy elromolhat a raktárba mint itthon". Nem értem, úgy fogom fel már szinte szerintem, mintha valami szándékos halálos balesetet okoztam volna.
2016. márc. 15. 14:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajuk. Nálunk is állnak borok évek óta bortartóban a szobában, ajándékoztunk is belőlük, mi is ittunk, és mindenki él.
2016. márc. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, hát köszi. Megpróbálok mostmár túllépni ezen.
2016. márc. 15. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!