Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Mentálisan teljese...

Mit tegyek? Mentálisan teljesen padlòn vagyok!

Figyelt kérdés
Eljutottam arra pontra hogy már semmi nem okoz örömet az életben. Minden napom ugyan az , teljesen elhagytam magam.Otthon vagyok a szobámba és semmit nem csinálok. Az edzést is abbahagytam , nincs motiváciòm. Munkahelyem nincs , párkapcsolatom soha nem is volt. Szociális fòbiám és önértékelési zavarból kifolyólag. Egy ideje járok pszichologushoz is. Most jelenleg úgy érzem nincs értelme az életnek. Hogyan lehet ebből kilábalni?

2022. szept. 27. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Én is sokszor így érzem ahogy te hogy semminek nincs értelme.Szintén munkanélkül vagyok de most nagyon bízom benne hogy a héten sikerül egy meló! Össze kell kapnod magad mert egyre nehezebb lesz. Dobj össze egy önéletrajzot és jelentkezz állásokra.Munka nélkül nagyon rossz most létezni... azt nem mondom hogy utána jobb lesz de lesz jövedelmed ergo eltudsz menni szórakozni vagy étterembe stb. Új munkahely új kihivást jelent és lehet lesz ott olyan akivel össze tudsz barátkozni mondjuk ez is igazán ritka manapság. Próbáltam valami pozitívat irni az amúgy is szürke világban...
2022. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Teljesen ugyanígy vagyok, csak erre már vagy 3 éve rájöttem. Elmentem alkoholistának. Nem lett se rosszabb se jobb.
2022. szept. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem érzed úgy, hogy a pszichoterápia lassan ugyan, de változtatja a gondolkodásod, válts terapeutát.
2022. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Ha olyan szintű a szorongás, hogy nem vagy munkaképes, akkor gyógyszerel kell kezelni. Nekem segített a szrongáson, 10 évig szedtem. Javított a munkaképességemen, pszichoszomatikus tünetet is megszüntetett (Citalopram 20 mg -ot szedtem).

Muszáj az ellenérzések ellenében cselekedned és edzeni, mozogni, mégha nincs is kedved. Minden nap sétálj 1 órát minimum.


Nekem az adott erőt kijönni a gödör aljáról és az öngyilkosság széléről (sok év munkanélküliség), hogy Istenhez fordultam, felismertem, hogy létezik gondviselés, és belekapaszkodva ebbe a segítségbe, reménytelen helyzetből is fel lehet állni.


Leo Babauta-nak van jó motivációs tippjei. Lényege, hogy felírja az ember a teendőt, ötleteit. És minden napra kitűzi, hogy ezt és ezt elintézem belőle. Miután azt kipipálhatod, elmondhatod, hogy tettél valamit előrefelé. Például felírod magadnak, hogy munkalehetőségek keresése, önéletrajz írás. És ezért teszel az adott napon. Én így tanultam meg pár dolgot főzni, különben nem vettem volna rá magam.

[link]

[link]

[link]


nem kell annyira rigorózusan követni a leírást, csak ezt az elvet MIT (most important task) alkalmazni. Magyarul is jelent meg könyve A kevesebb ereje.

2022. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!