Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik az emberek többség...

Mi történik az emberek többségével?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben lassan diliházban kezdem érezni magam. Az emberek többsége egyre jobban irracionális, és logikátlan lett illetve lesz. Egyre több emberen veszem észre ezt. Logikátlanságokat mondanak, irracionális dolgokat, és tele vannak ellentmondással, ráadásul pszichésen erőszakosak, manipulatívak lettek. Mintha egy párhuzamos világ kezdene kiépülni. Ezt nem csak én vettem észre, hanem egyre több ismerősöm is ezeket tapasztalja. Mintha valamilyen tömegpszichózis vagy nem tudom mi lenne ez. Ti tapasztaltatok hasonlót a környezetetekben,ismerettségi körötökben?
2022. okt. 8. 15:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanezt tapasztalom én is, de akkor ezek szerint nem csak én. Nem tudom én sem mi törtènik, csak úgy kapkodjuk a fejünket. Az sem segít, h következmények nélküli ország lettünk. Nem tudom, mi lesz még itt, de nincs jó érzésem.
2022. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Olyan szintű logikátlanságokat tapasztalok az emberek többségének a részéről, hogy volt, hogy azon gondolkodtam,en kettyósodtam be?

Pl egyik ismerősömnek mutattam hogy mit festettem. Erre azt mondja teljesen komolyan, hogy elfogyott a zöld? (A festésemben nem volt zöld szín. Egy fehér macska, és egy barna hajú nő van rajta, lilás-kékes háttérrel.) Kérdem hogy mi van? Azt mondja nem látja a harmadik három betűs színt. Én meg csak nézek hogy mi van? Azt monfja a kéken kívül nem lát még 3 betűs színt. Halljátok, és ő egy eddig mentálisan teljesen egészséges ember volt!

A másik, a manipuláció, a hazudozás, amit az utóbbi időben szintén olyanoktól tapasztalok, akiktől sosem.

Figalmam sincs, hogy mi történik az emberek többségével, vagy hogy mi váltja ezt ki ekkora tömegekben, (és nem a politika, nem a háború, hanem vmi teljesen más lehet) de ez már kezd félelmetes lenni.

2022. okt. 8. 16:02
 3/21 anonim ***** válasza:
16%

2

Csak szívatott vagy viccelt. A piros színt nem látta. (3 betűs: red).

Nem vagy te véletlenül autista?

2022. okt. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
2-es aha... nem vagy te véletlenül buta?
2022. okt. 8. 17:31
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Jó hogy megfogalmazódott benned ez a kérdés, mert már azt hittem, hogy tényleg én kezdek totál bekattanni. Egyszerűen az emberek nem értenek a szóból, és hiába fejtem ki esetleg a kérdéseikre a választ- így se fogják fel. Munkahelyen is rám van akadva pár ember, már a legutóbb inkább személyesre fogtam a dolgot és őszintén elmondtam h miért nem akarok szorosabb kapcsolatot (holott nem tartoztam vna semmilyen magyarázattal), de nem jut el a tudatukig. Párom is egyre több nonsense dolgot jelent ki, és sokszor olyan felelőtlen dolgokat tesz, hogy aztán csodálkozik a végkifejleten- és ezt persze vhogy rám akarja kenni.

Munkában egyetlen egy kollégámmal tudom értelmesen beszélgetni, és Ő is pedzegette h nem érti, mi van az emberekkel, holott aztán neki 30+ éve emberekkel foglalkozik. Munkahelyünkön is egyre többen viselkednek manipulatívan, agresszívan, a szharkeverésből is jut szinte minden napra egy, holott régebben nem volt ez annyira terítéken.


Amikor meg vkinek felhozom ezt, h egyszerűen hlyeség amit mond, vagy éppenséggel kér tőlem (pl. a kompetencia határom felett van a dolog), akkor ráfogja az én mentális állapotomra. Attól még h van mentális problémám, nem vagyok retardált- és az elmúlt pár hónapban egyre többen kezelnek így. Én azt vettem észre a páromon is, hogy minél több időt tölt telefonja mögé bújva, vagy nagyobb haveri társasággal, annál több fhaszságot hord össze. Sztem egyszerűen az emberek nem tudják az agyukat szűrő módba tenni, és elhisznek minden baromságot, amit mondanak neki, és nem gondolják végig logikusan az adott állítást. Egyébként meg egyre többet kapkodnak az emberek körülöttem, állandóan feszültek már akkor, ha 1 percnyi csúszás van, 0 rugalmasság szinte...


Őszintén szólva, én qvára belefáradtam ebbe, és próbálok minél távolabb kerülni az ilyen hlyeségektől, már nem állok le párommal se vitázni. Komolyan mondom, hogy lassan már senkinek se vágyok a társaságára, nem azért, mert különbnek tartanám magam, hanem ezzel egyszerűen nem tudok azonosulni. Már komolyan azon gondolkodtam, hogy mi az az eü állapot, amivel minimum 1 hónapra táppénzre tudnám íratni magam, mert rosszul vagyok a társasági lét gondolatától.

2022. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Megértelek 5-ös, köszönöm, hogy részletesen kifejtetted a gondolataid.

Én azt is érzékelem, hogy kb elvárás lett az utóbbi időben az, hogy fogadd el a logikátlanságot, ne kérdezz, fogadd el a manipulációt, és lényegében fogadd el az irracionalitást. S hiába érvelsz, vagy támasztod alá bizonyítékkal a véleményed, álláspontod, nem hiszik el. Kizárólag vmi már nem tudok mi mást mondani: párhuzamos világban élnek, és mindenkit be akarnak rántani oda.

Beszélgettem erről olyannal, aki szintén úgy látja a helyzetet, ahogy én, vagy te 5-ös, és keressük az okokat, de arra jutottunk, ez valami tömegpszichózis.

2022. okt. 8. 18:49
 7/21 anonim ***** válasza:

Az emberek nem logikusak hanem érzelmi alapon döntenek, mindenki a saját buborékán keresztül látja a világot, mivel mindenki csak azon keresztül tudja


Objektívan senki sem látja a világot, egyébként pont most volt valami tudományos áttörés, hogy bebizonyították, hogy objektív valóság nincsen és az ember kb nem tud semmit a maga körül lévő világról

2022. okt. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%
Mindenki hülye, csak ti nem :D
2022. okt. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Érzelmeik sincsenek! Pont hogy nem érdekli őket az, amkt mondasz, kérsz, szeretnél vagy nem szeretnél! Azokat nyomják el, akik érzelmileg de ésszel is tudnak gondolkodni. Ugyanis az érzelmek és a realitás megléte a mentálisan egészséges emberek ismérve.
2022. okt. 8. 19:02
 10/21 A kérdező kommentje:
8-as nyilván az a hülye, aki mer még gondolkodni a mai világban,nem pedig ész nélkül bólogat mindenre. Gondolom te az utóbbiak közé tartozol a megnyilvánulásod alapján.
2022. okt. 8. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!