Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet elviselni a borderl...

Hogy lehet elviselni a borderline legmélyebb pontjait, amikor úgy igazából szenved az ember, és szíve szerint megölné magát?:'((

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Függőségekkel.
2022. okt. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Nekem 2 dolog vezethet nagyon komoly szenvedéshez.


1. Családtag hosszú tombolása, üvöltése. Ha elég,akkor parkban séta. Ha nem, panzióban pár nap.

Amíg nem tudok elköltözni, addig segít, ha nem azonos időben dolgozzunk.


2. Flashbacknél, ha terápián ranult módszerek nem segítenek, akkor a napi adagon felül bevett Ketilept lehet megoldás. Amint lehet, aludnom kell vele.


3. Téli súlyos depresszióra minél előbb antidepi.


Az első kettő C-PTSD eredetű inkább, de lehet borderesen fokozott megélés is.


Neked mi okoz erős szenvedést? Mit teszel ilyenkor?

2022. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak az aktuálisat tudom most leírni. Ha valaki nem válaszol az e-mailjeimre, miközben azt mondta bármennyit írhatok neki, de az utóbbi időben a hosszúakra is reagál annyit, hogy aznap válaszol, de nyugodtan írjak neki bármennyit, miközben el sem olvassa. Szerintem egészséges embert is kiborít ha a falnak ír baromi hosszú leveleket, amiben benne van minden lelke, hát még a mifélénket:(( ebbe belehalok ilyenkor, utálom.. hiába próbálom elmagyarázni az illetőnek hogy vannak borderes dolgaim, nagyjából tudom mik a triggerek, de ezt így nem bírom.
2022. okt. 8. 22:49
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem monddmeg neki, hogy ez rosszul esett. Ne ìrj neki többet. Az fenntartása ezt.
2022. okt. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Elmeslem az enyemet:

En ilyenkor csak vagyok es magamban pusztulok, meg elkepzelem, ahogy eler a veg napokon at. Borzalmas tudom.🤷‍♀️ Ha konfliktus jon fel, akkor ha megbeszelheto igyekszem megbeszelni, ha nem akkor szitu fuggo mennyire foglalja le a gondolataim es hogy mennyire visz le az eletrol, mit valt ki belolem. Igaz most menstrualok(erzekenyebb vagyok joval, meg gyogyszerrel is), de a napokban egy baratom egyaltalan nem birta megerteni a problemaimat es okoskodott megallas nelkul, felhozta ellenem a borderlineomat, h amiatt nem ertem amit nem ertek es h keptelen velem mit kezdeni, hagyjuk egy idore beken a masikat.....ekozben meg bff-em meg adta az otleteket, h orditsak parnaba meg ilyenek, meg ott validalt folyamatosan 😅😂Full elegem lett, de nagyon, foleg h a diagomat ellenem hasznaltak. Undorito. eltelt 2 nap, meg mindig bantott a dolog igaz ekkor mar a menzi is, aztan kimentem isten hata moge setalni, kozben kisirtam magamat,megcsapkodtam egy fat, eldobtam izombol 2 kovet, leultem es kiprobaltam, amit terapian javasoltak nekem. Aztan jobban lettem.

De van, amikor csak ulok aztan sirok magamban meg beleveszek a gondolataimba.


A legegyszerubb ilyen helyzetekre felallitani egy tervet, es azt betartani. Ha konfliktusba kerulsz, valaki olyat tesz, ami teged zavar, akkor szolsz, elmondod a masiknak, felnott ember modjara megbeszelitek. Ha ez nem jon ossze, vagy tovabbra sincs valtozas mint pl. nem igerget feleslegesen, akkor azt az illetot kidobod. Tudom nem konnyu, de nagyon nem, viszont az ilyennek mindig ez a vege, h offolade van.

Attol, hogy bordered van meg nem azt jelenti, hogy te hibazol, te nem viselkedsz ugy, h tiszteletben tartod a masikat. de ezt te is tudod tutira, mert felmerted, h az emailesnel is az igergetosdi nem ok.

Ilyenkor amugy ha sok duhot erzel, akkor vezesd le azt vhogy, csak nem magadon!! Eleg utni egy parnat, vagy megcsapkodni valamit, vagy egy cipot a foldnek b*szni.Vagy elkepzelheted magad ele azt az illetot akivel a bajod van es mindent ami benned van hangosan raeresztesz. Illetve hangosan megbeszelheted magaddal, hogy mit erzel, mit kell tenned, minden rendben lesz. Nagyobb ereje van igy a szavaidnak.

Nyilvan, amugy nincs csodaszer,de enyhiteni lehet.

Terapiara jarsz amugy?


Ezt az emailest meg tenyleg beszeld meg a masikkal. Aztan huzza meg o is a hatarokat, meg te is. A diagodat meg olyannal oszd meg inkabb, akiben megbizol ennel jobban. En mar tutj paranoid gondolatokat gyartottam volna, hogy a tag miert ignoralja az emailjeimet. xdd Borzalmas ez a border allapot.

2022. okt. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!