Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkora remegés, panikroham...

Akkora remegés, panikroham van rajtam vonaton. Mit csinaljak, hogy elmuljon? 0.5 helexet vettem be egy órája.

Figyelt kérdés

2022. okt. 10. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha van nálad , nyugodtan bevehetsz mégegyet.
2022. okt. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Mi lehet az oka? Ezt tudod?
2022. okt. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Elsősorban, jó ha felderíted az okát, de külömböző relaxációs technikák tudnak segíteni sőt, van amelyik meg is szünteti. Én is tudok ilyen technikát. Ha érdekel, kérdezz.
2022. okt. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne ülj vonatra.
2022. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kriszpo ***** válasza:
51%

Inkább buszozz!

Egyébként ez a pánik ez máshol is előfordult?

Volt már korábban is vonaton pánikrohamod vagy ez az első?

Orvosnál (házi orvos/pszichológus/pszichiáter) voltál a problémáddal?

Próbáltad már elterelni a figyelmed vonatozás közben? (olvasás, beszélgetés, internetezés)

Az állandó gyógyszerelés nem megoldás. Hosszútávon káros.

2022. okt. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zoltan01balogh ***** válasza:
49%

Nekem segít a légzéstechnika.

De ezt is meg kell tanulni.

Maga a folyamat nem bonyolult, csak kicsit erőltetni kell, mert sokaknak elsőkre fizikai nehézséget okoz.

Szóval a lényeg: 4másodpercig beszívás, 6másodpercig kifújás. Lehetőleg úgy, hogy ne legyenek túl mélyek a lélegzetek.


Amikor pánikrohamunk van felgyorsul a pulzus és ezzel a technikával első sorban vissza lassítod a pulzusodat, mert csökkented az oxigén bevitelt. Másodsorban, ha kellőképpen figyelsz a levegő vételek számolására, képes vagy agyban lekapcsolódni a pánikról.

2022. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!