Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen lelki probléma van...

Milyen lelki probléma van annak a hátterében, ha valaki nem látja, hogy minden ember más ?

Figyelt kérdés
nem veszi észre h mindenki más értékrendű és mindenkinek más más a célja, nem ugyanaz hajtja az embereket.

2022. okt. 13. 01:20
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Én azt tippelném, hogy ez szimpla önzőség. Persze rá lehet fogni, hgy nárcizmus, de ez nálam eléggé belemagyarázós lenne.
2022. okt. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
És kit érdekel? Magunknak csak mi vagyunk, az sem biztos hogy létezik bárki más saját magunkon kívül. THEY all in your head bro
2022. okt. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen. A józan paraszti ész hiánya nem lelki probléma.

Az, hogy miért ilyen annak sok oka lehet, attól kezdve, hogy rossz nevelést kapott, az autizmuson keresztül, hiszen ők tipikusan nem ismerik fel az érzelmeket a személyiségzavarig.

2022. okt. 13. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Lehet hogy fekete-fehéren látja az embereket.
2022. okt. 13. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Mármint lelki értelemben látja "fekete-fehérnek", vagy ilyenek vagy olyanok.
2022. okt. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 es ez a fekete-fehér látás valakinél lelki értelemben hogy alakul ki?

vagy miért van? Hogy lehet lekezelni egy ilyen embert, vagy fogadjam el így? Meg lehet neki magyarázni?

Baráti körben van az illető és már rettentően zavaró.



#3

létezik, hogy megfelelő nevelés hiánya miatt ilyen valaki? az nem lehet benne, hogy nem voltak közeli barátai? autizmusra én is gyanakodtam már, de elvetette....de mások is azt mondták, hogy ők is erre gondolnának abból, amennyit láttak az illetőből, mert a testbeszéde is furcsa, meg szociális skilljei nagyon nincsenek. Jár terápiára egyébként, ott csak kiderülne az ilyesmi vagy a személyiségzavar.

Egyébként van komoly problémám, ami kihat a kapcsolataimra, de nem árnyékolja be teljesen az ítélőképességeimet. Ezért is nézek hogy ilyen hogy lehet valaki, akinek komoly baja nincs. Arra gondoltam h nincs beleérzőképessége.

2022. okt. 13. 08:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan jellegű a viselkedése, hogy az embereket "jókra" meg "rosszakra" osztja, vagy más módon nyilvánul meg ez a viselkedés?
2022. okt. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Más módon. Inkább kritizál másokat, hogy nem jól döntenek, hitetlenkedik mások döntésében, nem fogadja el, hogy a másiknak pl. nem a karrier az elsődleges, hanem más, magából indul ki másokkal kapcsolatban és azt tartja normálisnak, ahogy feltűnt.

személyiségzavaros is ezért nem lehet szerintem, mert nincsenek paranoid vonásai, nincs emberutálata,nem hasít, nem labilis. de elutasítástól fél. Ha pikkel valakire akkor egyszerűen csak magához viszonyítja, hogy neki van igaza, a másiknak vannak tévképzetei. De nem tart haragot,bár ki tudja... inkább azt hiszi h az ember mindent elnézhet, ha meg tudják beszélni és a nézeteltérés semmit nem tesz tönkre a kapcsolatban.

2022. okt. 13. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!