Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy jó...

Honnan tudhatom, hogy jó terapeutához járok?

Figyelt kérdés
Mostanában kételkedni kezdtem a pszichológusomban. És egyre többször, a beszélgetések után leszek depressziós. Már sok barátomat elhagytam és rokonokat is, egyre magányosabb vagyok és csak vele osztom meg a problémáimat. Normális ez?

2022. okt. 16. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Hol tartasz a kezelésben?

Mennyi idős vagy és a barátaid milyen idősek, honnan ismered őket, mióta?


Vannak a terápia során visszaesések, főleg amikor szembenézel az elfojtott félelmekkel...


A kérdés, te el tudod-e őt fogadni és a módszereivel egyetértesz-e.

2022. okt. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

"Gyümölcséről ismerszik meg a fa"

Ha érzed, hogy nem jó az irány, akkor kérdezd meg, hogy ő is így látja-e és vagy változtassatok vagy keress más terapeutát.

2022. okt. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1#"Vannak a terápia során visszaesések, főleg amikor szembenézel az elfojtott félelmekkel...



A kérdés, te el tudod-e őt fogadni és a módszereivel egyetértesz-e."


Vannak visszaesések igen, ezt én úgy élem meg, hogy kritizál, vélemény mond rólam, és ez van, hogy felbosszant van, hogy szomorúvá tesz. Egyre gyakrabban vele veszekszem. Az utolsó mondat, amit írtál abban lehet az igazság, azt gondolom már régóta nem tudom elfogadni csak harcolok vele. Meglátásom szerint jó kérdéseket kellene megfogalmaznia. Mint ahogy most te tetted. Nem lettem sem dühös sem szomorú és megtaláltam a választ. Köszönöm

2022. okt. 16. 16:37
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

1. vagyok:


Akkor lehet, nem ártana egy kis szünet, hogy átgondold, ki is vagy és mit is akarsz? Lehet, kell a hatásszünet, lehet, egy kicsit önmagad kell rendbe tedd az életviteled a mindennapjaidban. Az is elképzelhető, meg kell tapasztalnod egy másik hozzáállást...


Ha gondolod, írj privátban, hogy valójában mi a gond...

2022. okt. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia, a kérdező vagyok.

Azt gondolom nem jó helyen vagyok ennél a terapeutánál, mert többet árt, mint használ. Eleinte úgy éreztem sokat segített, de mostanában borzasztó mélyre taszít egy egy megnyilvánulása. Mégis visszatérek hozzá. Alapjaiban a terápia kérdéses és megfogalmazni is nehéz, hogy mit is csinál ő velem. Tényleg nem tudom. Ha kérdezel szívesen válaszolok. Köszönöm

2022. okt. 16. 17:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy terapeuta nem mond sarkos véleményeket, nem ítélkezik, nm vitázik, nem próbál meggyőzni. Felvet dolgokat max.és kéri, hogy vizsgáld meg, vonatkozhat-e rád, igaz lehet-e az esetedre.
2022. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6# köszönöm egyetértek. Az esetemben ez nem így történik. Hogy példát mondjak. Kapcsolati problémával kerestem fel, harmadik alkalommal szúrós tekintettel közölte velem: -Téged a feleséged egyáltalán Nem szeret! Ez normális? Szerintem nem.
2022. okt. 18. 13:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Gáz. Normális terapeuta ilyet már csak azért sem mond, mert nem szabad hiteles, objektív leírásnak vennie a kliens beszámolóját a környezetéről. Logikusan.
2022. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!