Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez az érzés elalvás...

Mi lehet ez az érzés elalvás előtt?

Figyelt kérdés
Néhány alkalommal elalvás előtt, mint ahogy ma este is, történik valami nagyon furcsa és ijesztő. Ahogy próbálok elaludni, mielőtt àlomba zuhannék, úgy érzem, hogy elfelejtek levegőt venni és úgy érzem, mintha mindjárt elájulnék, amire aztán felriadok és egy furcsa bizsergés jár át. Felülök, nagyon gyengének érzem magam,szédülök, de álmos is vagyok. Újra megpróbálok elaludni, de közvetlenül elalvás előtt újra jön ez az ájulás érzés, amire felriadok és ez így megy több órán át. Ez az ájulás érzés megvan azután is, hogy felriadtam. Alacsony vérnyomás miatt lehet? Ugye elalváskor mégjobban lecsökken, lassul a szív verés, ezért érezhetem elalvás előtt azt az intenzív ájulás érzést? Sajnos nincs itthon vérnyomás mérőnk

2022. okt. 18. 01:18
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem talalkoztam meg ilyennel. En mindenkepp elso lepeskent haziorvossal konzultalnek + verkep, aztàn ha o sem tudja es/vagy minden rendben a verkeppel akkor alvascentrumba mennek. Ott bekell fekudni egy ejszakara es megvizsgalnak mindent.
2022. okt. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Én első körben vérvételt javaslok. Utána Holter készüléket tetetnék fel kardiológussal éjszakára. Szerintem szívritmuszavar. Nekem is van.
2022. okt. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Alvási aphnoé
2022. okt. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Akár apnoé is lehet, igen. Lecsökken az oxigén szinted. Van otthon pulzoximéter?
2022. okt. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincsen sajnos, de mindenképp beszélek erről egy dokival, csináltatok vérvételes vizsgálatot, meg amit kell, mivel mostmár eléggé eldurvult ez úgy érzem, már csak abból, hogy egész éjjel semmit nem aludtam emiatt, mivel nem lett jobb a helyzet.. köszönöm szépen a válaszokat!
2022. okt. 18. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!