Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van ez a fura érzés...

Mitől van ez a fura érzés elalvás előtt?

Figyelt kérdés

Egyre jobban kezdek aggódni az egészségem miatt, körülbelül 3éve nem éreztem magam reggel úgy, hogy kialudtam volna rendesen magam, bármennyit is alszok. 10óra alvás után is úgy kelek fel, mintha összesen aludtam volna kb 2órát. Elalvás minden nap nehézkesen megy, van hogy több órán át forgolódok, mire elalszok. Ezekhez már az évek során hozzászoktam nagyjából, de most elkezdett jelentkezni egy új probléma is. Először kb 7-8hónapja, akkor nem is foglalkoztam vele, utána eltelt kb 5hónap mire megint jelentkezett (vagy csak ennyire emlékezek?) utána megint 1-2 hónap és most pedig egymás után 2 éjszaka is.

Próbálom elmagyarázni az érzést, de lehet, hogy nem leszek túl pontos.

Konkrétan rosszul vagyok, ha befekszek az ágyba, nem is tudom, szédülés kicsit émelygés, néha fellép intenzív szív verés. És ez még nem is elég, de amikor megpróbálok elaludni (így, hogy rosszul vagyok), akkor legalább fél óra kell mire félálomba esek. Na ilyenkor jön a legrosszabb, amikor úgy érzem, hogy átesek az alvás fázisba, akkor hirtelen olyan érzés nyilal belém, mintha nem is tudom, olyan mint amikor iszonyatosan megijesztenek és dobog nagyon a szíved, meg egy kicsit olyan is, mint amikor lelki ismeret furdalásod van. Tehát amikor kezdek álomba esni, akkor jön ez az érzés és hirtelen felriadok/felébredek/kinyitom a szememet, de nem telik el körülbelül 20mp és megint ugyanez történik, és ez egymás után addig történik, amíg valahogy nem sikerül elaludnom.


Fogalmam sincs miért lehet ez, szívemre gyanakodtam, de az EKG és az szívultrahang is teljesen jó eredményeket adott. Gondoltam itt pszihés problémára is, de igazából nincs nagyobb probléma jelenleg szerencsére az életembe, boldog párkapcsolatban élek és minden rendben van.


Valakinek valami ötletet, tippe?


2012. jún. 24. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mond el a háziorvosnak hogy ez van jó lenne EKG. Szedsz valamilyen gyógyszert ? az is okozhatja ! Igyál tejet este.


Próbáld meg a régi étkezési szokásaidat visszaállítani.

2012. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
EKG volt már, gyógyszert nem szedek, nem kávézom, alkoholt is nagyon ritkán iszok, dohányzás az egyetlen káros szokásom, de az már több mint 11 éve, tehát nem hinném, hogy most jelentkezne a hatása. Étkezési szokásaim sem igazán változtak az elmúlt időkben, vagy itt az időbeli változásokra gondolsz? Tehát, hogy rendszerességre figyeljek oda?
2012. jún. 24. 12:04
 3/14 anonim ***** válasza:
Igyál este egy kis tejet, amit leírtál lehet némi élelmiszeradalékanyag allergia, esetleg vegyél máshonnan kenyeret. Igyál magnézium tablettát és B vitamin komplexet, de külön jó lenne B1 vitamint szedni.
2012. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

menj el egy alvásvizsgálatra...

amúgy nálam is ez volt a probléma csakhogy nálam még alvásparalízissel is társult az az éjjelente felébredtem kinyíltak a szemeim de az a hormon amely lebénítja az izmokat és alvás közben nem tudsz mozogni, nah az termelődött tovább így néha órákra is börtönben voltam a saját testemben... végül gyógyszeres kezelés sokat segített, de a legvégén csak a munkahely váltás és az életem stressztelenítése oldotta meg a problémát... + a dohányzásról leszokás, valamint elkezdtem sportolni (biciklizés, kirándulás)...

2012. jún. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ebből tehát lehet komolyabb probléma is?
2012. jún. 25. 02:01
 6/14 anonim ***** válasza:

előző...

Nekem éveken át tartott, komolyabb problémám nem lett belőle, csak depresszió attól, hogy szinte sosem tudtam kipihenni magamat... mag persze az elalvós felijedős fázisnál én mindig az agyvérzéssel, meg a szívrohammal paráztattam magamat még pluszban... amúgy gyári munkás voltam, amit utáltam... 3 év spórolás után nyitottam egy vegyeskereskedést, és leszoktam a dohányzásról, és teljesen átformáltam a mindennapjaimat, most relatív kiegyensúlyozott vagyok, évente 1*2* elő előfordul valami alvászavar, a stresszesebb napokon, de amúgy úgy alszom mint a tej:P

Jah és nekem leginkább azokon a napokon jelentkezett egy az elalszom és felijedek, mikor előtte való nap is keveset aludtam, és egész nap dohányzással tartottam ébren magamat...

2012. jún. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Aludj hason egy ideig!
2012. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Kiderült azóta mi ez? Mert nekem így a leírtak alapján pont ez van. :(
2018. júl. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Pont most szenvedek ettől és gondoltam rá googlezom, wowwal tartom életben magam(online játék), fogalmam sincs mi ez valószínűleg reggelig fent leszek aztán kínkeserervesen elalszom. Semmi probléma az én életemben sem de ez valami szörnyű. Olyan érzés hogy mikor pont elalszol a fejedet mintha vér telítené el a tested meg elfáradt. Felijedek én is hiszen azt az érzést ember nem fogja megállni.Én felmondás és 2 hét pihi után vagyok, nem hinném hogy az élet vitelem lenne a gond. A szívem néha bedobban egy nagyot aztán folytatja a munkát de ez nálam minden napos. A fülemben folyamatosan hallom hogy zúg a vér.A dokik azt mondják minden rendben és küldenek a faszba is..... Ja és már csak azért sem merek tovább feküdni az ágyban mert legutóbb 3 nap alvási paralízis járult hozzá nekem is ami borzasztó. Gyerekek én külföldi dokin gondolkodom.... vagy előbb talán valami normális itthoni orvos.... Éreztem már hatalmas lelki és fizikai fájdalmat is, de inkább jönne mindkettő egyszerre mint ez.
2018. okt. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Én vagyok az előző komentelő is, mivel névtelen vagyok és általában teszek rá hogy ki mit gondol, így bevallom minden egyes ilyen szarság előtt egy nagyobb buliban voltam ahol 2 napig narkóztunk, ezt így félévente egyszer szoktam sajnos nem vagyok egy erős jellem, kérlek ne ítélkezz csupán pontosítani akartam a válaszom, hátha valaki magára ismer hogy neki is ilyen szarsággal van problémája. 1 hét ennek a s*sgnak a ürülési ideje és kb akkor múlnak el mindig ezek a dolgok.

UI.: Most hogy szinte biztos vagyok benne hogy nálam ez a szar a kiváltó ok, dögöljek meg ha még egyszer valami szsághoz nyúlok... istenem csak ezt éljem megint túl....Jó volt nekem a pálinka

2018. okt. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!