Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikumot (olanzapint...

Antipszichotikumot (olanzapint) kaptam amitől állandóan ennék. Mit lehet ezzel kezdeni? Hogy lehet megállni az evést? Aki tapasztalt ilyet segítene?

Figyelt kérdés

2022. okt. 21. 19:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Nekem a Kventiaxtól volt ilyen, igazából semmit nem tudtam vele csinálni, zabáltam egész nap. Végül emiatt lecserélte az orvos a gyógyszert.
2022. okt. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
nekem is ugyanez van:( hetente hizok fel kilot…
2022. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Vigyázz az olanzapinnal mert nekem kB jó ha hetente volt székletem és meghíztam tőle. De nem ettem sokat pedig. Elhagytam egyik napról a másikra kellett pár hónap mire rendbe jöttem.
2022. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos semmit nem tudtam ezzel csinálni. Zabáltam és híztam. (Egész életemben nagyon vékony voltam, olanzapin előtt és után is.) Végül a rémálmok miatt kellett abbahagynom.
2022. okt. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3-as eddig nem tudtam, hogy ettől lett az erős székrekedés is.

2022. okt. 22. 11:09
 6/20 anonim ***** válasza:
61%

5


Az összes olyan antipszichotikum, ami szedál (ez a cél végülis), az székrekedést és hízást is okoz. Nekem mondjuk a kvetiapin nem. De ez is egyéni persze. A legtöbb embernél a kvetiapin is szedálást és hízást és székrekedést okoz.

2022. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Nekem nem cél a szédálás antipszichotikumnal. Ezt utálom benne.
2022. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

7


Hát sajnálattal közlöm, hogy az antipszichotikumok fő célja a szedálás. Erős nyugtatók. Mire kaptad?

2022. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%
Kventiax miatt hiztam el. Amit tehetsz,H magadra főzöl és laktató de mégis kevesebb kalóriát tartalmazo ételeket eszel plusz napi egy óra séta,bicaj. Zabkasa édesítővel kakaóval finom, gyümölcs jöhet,banán mértékkel. Én simán kávézok reggel és haha nincs székrekedésem,plusz tejerzekeny vagyok szóval ezzel nincs bajom,de gyógyszer beállítás alatt a kórházban szenvedtem tőle tudom milyen rossz.kajara visszatérve,én csirkemellet eszek ,tojást de mindig zöldség megy mellé.nm fogytam le,de elfogadtam a nagyobb súlyomat.az működik még,hogy sajnálom a pénzt a csipszre meg csokikra,de havi egyszer kétszer belefér. akkor fogytam amikor kb 1400kaloriat ettem és több órát mozogtam naponta,de visszajöttek a kilók persze. Sajnos ezeknek a gyógyszereknek ilyen mellékhatásaik vannak.
2022. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

7-es

Most depressziós epizódra kapom a Ketileptet. Nem voltam feszült. Szorongásom sem volt.

2022. okt. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!