Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenképpen szükséges szakemb...

Mindenképpen szükséges szakember bevonása, vagy én is segíthetek neki ezt feldolgozni? Többi lent ⬇️⬇️⬇️

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves okos lányom, akinek a húgát magzati korban(27.héten) elvesztettük rendellenesség miatt tavaly novemberben.

Nálam több hónapig tartott az intenzív gyászidőszak, mostanra jutottam el oda, hogy sírás nélkül tudok róla beszélni. A lányom eleinte tartotta, és erősnek mutatta magát, viszont a napokban összebarátkozott egy korabeli lánnyal akinek éppen testvére született, és ez felszakíthatta a lelki sebeit.

Azóta stresszes, ingerült, nem tud koncentrálni iskolában.

Sokat kérdez a húgáról, én pedig őszintén válaszolok.

Hogyan tudok neki segíteni? Több beszélgetés, programok?

Sajnos az utóbbi iskola időszakban elég nehezen kivitelezhető! Az ofő azt javasolta,keressünk fel egy pszichológust, de én nem vagyok megbarátkozva a gondolattal!


2022. okt. 23. 06:45
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A gyászidőszak standard ideje 1 év, még ez sem telt el, nem értem, hogy miért kellene ide máris pszichológus. Az, hogy őszintén válaszolsz, remek! Ne rejtegessed az érzelmeidet sem! Régen a temetésekhez fizetett siratóasszonyokat is hívattak. Jobb, ha bátorítod a lányodat, hogy kiengedje, ami fáj. Nem árasztanám el programokkal, viszont mindenféle művészi, alkotótevékenység segíthet neki megfogalmazni a benne kavargó érzéseket, kérdéseket, gondolatokat: festés, zenélés... Ha pár hónapon belül sem talál magára, akkor viszont keresnék pszichológust.
2022. okt. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Természetesen minden módszer elsőbbséget élvez a mentálhigéniás kezeléssel szemben!
2022. okt. 23. 09:29
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért is?
2022. okt. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jót tenne a gyereknek, nyilván ő is egy érző emberi lény és tudja hogy téged is bánt ha beszéltek róla, mert neked is fáj, amiket leírtál az alapján te minden tőled telhetőt megteszel és tényleg szuper vagy, de talán jó lenne neki beszélni egy külsőssel is. Nyilván az ofő nem ajánlaná csak úgy, ha egy felnőtt elmegy pszichológushoz egy gyerek miért ne mehetne? Persze ezt vele is beszéld meg kérdezd meg ő szeretné e. Az biztos hogy úgy könnyebben visszarázódna a suliba is ha elmenne pszichológushoz de nem lesz elmebeteg attól hogy nem megy el. Amúgy te miért vagy az ötlet ellen?
2022. okt. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nem tudna megnyílvni egy idegen felé olyan mértékben, hogy a beszélgetések hatásosnak bizonyuljanak.Elég zárkózott típus. Természetesen konzultálok a napokban egy gyermekpszichológussal,de szeretnék más módon is segíteni neki
2022. okt. 23. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!