Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fejleszthetném a saját...

Hogyan fejleszthetném a saját mentális egészségem? (sport,fogyás,edzés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre is elnézést a hosszú kérdésért, viszont nem fogom tudni sajnos rövidebben kifejezni magam.


Tehát.

Mindig túlsúlyos voltam, viszont ez régebben sosem érdekelt, mert nem voltam képes felfogni ennek a súlyát. Sajnos olyan környezetben nőttem fel, ahol ezt a többi gyerek nem nagyon díjazta és nem csak szavakkal ártottak..

Nem nagyon érdekelt, hogy van rajtam 15-20kg felesleg, addig, amíg ebből a 15-20kgból lett 1 év alatt 35kg..

Itt már tudtam, hogy szinte kötelező elkezdenem változtatni, mert ebből később komolyabb baj is lehet és ha valamikor, akkor ezt most még talán idővel megtudom fékezni.

Ebből adódóan az életem 2 évvel ezelőtt egy hatalmas fordulóponthoz ért. Elkezdtem változtatni és 8 hónap alatt leadtam 35kgot. A mai napig az életem részévé vált a sport. Olyannyira, hogy elkezdtem komolyabban foglalkozni a testépítéssel.

Odafigyelek a regenerálódásra, edzésre, és a táplálkozásra is. 1 éve edzek konditeremben, de ez idő alatt rettentő sokat fejlődtem és nem kizárt az, hogy tényleg ezzel szeretnék foglalkozni.

Annyira motivált vagyok, hogy még versenyen is töröm a fejem, viszont az odáig vezető út rettentő hosszú, de ami késik nem múlik.

Egyrészt örülök ennek a 180°-os változásnak az életemben, mert az egészségemnek és legfőbbképpen az önbizalmamnak ez nagyon jót tett.


Jogosan teszitek fel magatokban azt a kérdést, hogy akkor mi is a problémám?

Itt jön a kérdés lényegi része.

Mentálisan nem érzem magam teljesen jól, és mit ér a "jó" külső, ha belül az ember nem elégedett? Semmit.

Elhanyagoltam az utóbbi időben ezt a dolgot. Nem foglalkoztam magammal mentálisan.

Annyira törekedtem arra, hogy mindent az edzésnek szenteljek, hogy már-már betegesen figyelek oda mindenre, amivel nincs feltétlen problémám, mert maximalista vagyok.

Nem beszélve arról, hogy az emberek mióta lefogytam teljesen másképp kezelnek, ez által pedig azt gondoltam, hogy muszáj mindenkinek megfelelnem. Hajkurászom a tökéletességet, mert mindenhol ezt látom.

Ezt látom a közösségi oldalakon, ahol mindenki tökéletes életet él. Elég egy jól beállított kép tökéletes fényekkel, és teljesen más minden. Valótlan képet állítanak az emberek arról, hogy mi is érhető el edzést tekintve, és mi pedig nem.

Röviden, egyáltalán nem érzem azt, hogy a realitás talaján mozognék. Túl nagyok az elvárásaim magam felé és nem vagyok elégedett úgy sem, hogy 35kgot adtam le.


Szeretnék ezen változtatni. Szeretnék nem csak a testemmel, de a mentális egészségemmel is foglalkozni, mert tudom, hogy ez nincs rendben. Mit tanácsoltok?



2022. okt. 23. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Akkor most egy "lelki személyi edzőre" lenne szükséged, vagyis egy pszichológusra. (De kérdezz körbe, ki tud jót ajánlani, mert sok a kókler sajnos.)


Vagy, ha takarékosabb megoldásra vágysz, kereshetsz erről szóló könyveket, akár internetes cikkeket, podcastokat... Eléggé tipikus probléma, amit írsz, szóval bőven foglalkoznak vele, találni rá tanácsokat. (Mármint az érzéseid tipikusak, az nem tipikus, hogy valaki ilyen szépen le tud fogyni - szép munka, tartsd is meg!)


Ami fontos, hogy ha a neten találsz cikkeket, de a könyvekre is vonatkozik ez, semmit ne vegyél 100%-nak. Bármilyen jónak tűnő tanácsot kipróbálhatsz, de ha nem jön be, nem jön be, akkor kipróbálsz valami mást stb. Lehet, hogy nettó hülyeség, lehet, hogy másnak bejön, de ne erőltesd, ami nem működik. A pszichológiában kevés az egzakt módszer, sokszor a "kipróbáljuk, aztán meglátjuk, használ-e" módszerre kell hagyatkozni.

2022. okt. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!