Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax 0,5 vagy Valeriana Night?

Xanax 0,5 vagy Valeriana Night?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt a múlt hónapban, és nos, nem nagyon tudom ezt feldolgozni. Mármint nem élem meg a gyászt, nincsenek sírógörcseim stb, pedig a halála előtti hónapokban rendszeresen voltak pánik rohamaim (rákbeteg volt és április óta egyre rosszabb leletek jöttek, szóval lehet, hogy tudat alatt sejtettem, hogy mi lesz.. ).

A lényeg, hogy azt tapasztalom a halála óta, hogy esténként (nem minden éjjel) felkelek olyan 1 vagy 2 órakor, és kb 3 vagy 4 óráig képtelen vagyok pihenni, mert úgy érzem, beszakad a hátam a jobb lapockám alatt egy tenyér méretű részen. Már szóltam a háziorvosomnak, aki először felírt nekem Troparint, mert szerinte epe görcsöm van. Persze nem használt. Ma pedig felírta a Xanaxot, hogy este lefekvés előtt vegyek be egyet, de nem szeretnék. Nagyon sok rosszat olvastam róla, és köszönöm szépen, de nem szeretnék sem rászokni, sem pedig memória romlást, a többi "kedves" mellékhatásáról nem is beszélve. Arra gondoltam, hogy van itthon Valeriana Night, és inkább azt vennék be.

Mit tanácsoltok? Valeriana vagy Xanax? Vagy mit tegyeky hogy fel tudjam dolgozni a gyászt és ne legyenek fizikai tüneteim miatta? 🥺 Nagyon el vagyok keseredve... Még csak 37 vagyok, nem akarok ráfüggni semmiféle nyugtatóra vagy altatóra.. Az alvókámmal nem lenne baj egyébként, ha nem kelnék fel arra, hogy fáj a hátam...



2022. okt. 24. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Valeriana. Meg patikában vegyél nyugtató teát!
2022. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is inkább a Valeriánára szavazok, nagyon félek a Xanaxtól ....
2022. okt. 24. 21:08
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Xanax semmiképp!!!! Valerianát vehetsz, de azért alapvetően pénzkidobás. Annál már sokkal többet ér bármilyen egyszer jóga/meditációs, de még valami szimpla légzésgyakorlat is.
2022. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szabó.Jani ***** válasza:
60%

A hátad fájása - pszichés eredetű - szívpanasz. (Nekem pszichés eredetű nehézlégzésem szokott lenni.)

A doki azért irt fel xanaxot, h éjjelente ne legyenek "idegességi rohamaid" --> nem ébredsz fel a szívfájásra --> ki tudod magad éjjel pihenni.

Én már hosszú évek óta szedek alkalomszerűen xanax 0,5mg-t és nem szoktam rá.

A háziorvosunk rendelőjében ki van írva: " Az orvostudományt az egyetemen tanulod meg 6év alatt, nem pedig a google- 10perc alatt!"

Jobbulást!

2022. okt. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek! Mindenkinek ment a zöld kezecske! 👍
2022. okt. 24. 21:36
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
No a Valerianatól se leszel jobban, tapasztalat. De próbáld ki, veszítenivalód nincs. Jelenleg a lapockámnál van beállva a hátam, izomlazító kellene, ami van a Xanaxban is( valamennyi)
2022. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Végül a Valeriánát próbáltam ki, de nem, hogy nem hatott, aludni sem tudtam miatta :/ Nélküle simán alszom, csak ez a fájdalom a májam/epém tájékán ne lenne

... Elvileg a stressztől van, de nem tudom... Nagyon rossz és az orvosom nem küld el semmi vizsgálatra, én meg már pánikolok hogy valami komoly bajom van....

2022. okt. 30. 22:40
 8/10 Szabó.Jani ***** válasza:

Szia! Azóta kipróbáltad a xanaxot is? (Melyik erősségűt?)

Hogy hatott? Jobban lettél tőle?

Várom válaszod: Jani

2022. nov. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Jani!


Nem, nem vettem be a Xanaxot azóta sem! De mondjuk Valeriánát sem. Vettem a bio boltból máj tisztító teát, kb 6 napja, azt iszom, és azóta elmúlt ez a fájdalom, a mai napig. Ma elég komoly stressz ért, gondolom emiatt is kezdett most megint fájni a hátam, illetve a májam.

2022. nov. 10. 22:36
 10/10 Szabó.Jani ***** válasza:
Szia! Örülök, hogy találtál hatékony gyógyteát. A mai fájdalmaidhoz pedig jobbulást!
2022. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!