Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha félek megnyugodn...

Mit tegyek ha félek megnyugodni, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tehát kb. egész nap stresszelek valamin pl. hogy valaki a családból meghal betegségbe vagy autóbalesetben meg a saját egészségemen is stresszelek. Olvastam, hogy relaxálni kell stb. de amikor bele kezdtem még erősebben jöttek a rossz gondolatok meg úgy érzem ha megnyugszok valami rossz fog történni amire nem vagyok felkészülve. És ha felkészületlenül ér valami rossz az még jobban fog fájni. Meg alapból egész nap ilyen nyomasztó, rossz érzésem van, hogy valami baj lesz. Valahogy azt érzem bármit teszek nem tudok megnyugodni, támogatásom sincs, mert mindenki csak szid, hogy ilyen vagyok aztán felsorolja, hogy mennyi mindent nem értem el az életben és, hogy sok embernek még rosszabb élete van, mintha nem tudnám...

2022. okt. 25. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj orvoshoz!! Háziorvosnak mondd ezt el, ad beutalót.
2022. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt egy ilyen barátnőm egy hétig. Úgy leszívott ez az állandó bajkeresés, bajvárás, hogy az egy hét alatt öt hónapot öregedtem. Aztán egy hét után elegem lett...

Ha lélekben állandóan a rosszra készülök, a baj jár az eszemben, kiszorítja a helyet a kellemes dolgok tervezésétől. És ez nagy baj.

2022. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Pszihológus
2022. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy leszívja az embert, nem is szoktam másoknak mondani de amikor valaki megkérdezi mi a baj, elmondom és utána elkezd szidni ez az ami rosszul esik.
2022. okt. 25. 15:08
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Verbális bántalmazás, hogy szidnak. Pszichológushoz kell, hogy fordulj. Ha nincs a közelben, akkor a családsegítőt keresd meg! Próbáld ki, hogy elmész sétálni, és közben jó mélyre, a hasadba szívod a levegőt. Ettől tán megnyugszol kicsit!
2022. okt. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó azért bántalmazásnak nem mondanám, nem akarom magam túl sajnáltatni, mert nem olyan durva dolgokat mondanak csak, hogy bezzeg más így meg úgy, én meg 23 éves létemre nem értem el semmit, mintha nem tudnám, meg ha így haladok nem lesz belőlem semmi hát ettől csak még rosszabbul érzem magam, mégjobban utálom magam ami nem segít
2022. okt. 25. 15:28
 7/13 A kérdező kommentje:
Pedig szeretnék jó, hasznos ember lenni de egyre rosszabbul érzem magam
2022. okt. 25. 15:30
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Ez az állapotod az ö hozzáállásuktól függetlenül sem jó neked, ezért kéne terápia. De valszeg korábban is szidtak, azért lettél ilyen.
2022. okt. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen embereknek szoktál erről beszélni, de elég toxikus közegben vagy. Egyébként el ne hidd hogy 23 éves korra neked már olyan sokat kellett volna letenni az asztalra.
2022. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát régen az iskolában csúfoltak.

De igazad van kéne valami kezelés erre de nem tudtam magamat rászánni még, mert valamiért attól félek, hogy nem fognak nekem hinni, meg hogy csak kitalálom a dolgokat, sajnáltatom magam. De egy próbát megér végülis

2022. okt. 25. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!