Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez is kényszerbetegség lenne ?

Ez is kényszerbetegség lenne ?

Figyelt kérdés
15 éve vagyok kényszerbeteg. Mindig is voltak és vannak is kényszercselekedeteim,de az utobbi időben érdekes gondolatok jönnek elő. Olyanok amiket nem én irányítok. Pl mindig beugrik egy ismerősöm neve és vele egy történet ami meg se történt. Elég zavaro már. Ez is kényszerbetegség lenne ?
2022. okt. 29. 05:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Főleg kényszergondolatok vagy rumináció. Nekem is voltak régebben kényszer cselekedeteim például többször megnéztem levan e kapcsolva a lámpa vagy elvan e biztos zárva a víz csap ilyesmik...ezek kényszer cselekedetek. Viszont tavaly nekem előjöttek kényszer gondolatok is. Elég durvák hogy például rátörök mások életére vagy bántsak valakit. Voltam is vele pszhiiátrián mert nagyon megijedtem elsőre hogy mitől van ez. Később rájöttem hogy a nagyfokú stressz okozta nálam mert olyan munkahelyem volt. Amióta munkahelyet váltottam azóta nincsenek ilyen kényszeres gondolataim és már a kényszer cselekedet is elmúltak már tudom ha lekapcsoltam a lámpát akkor az levan kapcsolva ennyi. Nem kell félni ettől sokan élnek így. De ha kényszergondolatok gyötörnek akkor azért nem árt beszélni egy pszhiiáterrel illetve gyógyszeres kezelést kérni mert nekem ez elég megviselt volt. Írj ha további kérdésed van.
2022. okt. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kényszergobdolat.
2022. okt. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!