Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális, hogy már...

Mennyire normális, hogy már nem vonz a természet/az erdő, és inkább otthon próbálok feltöltődni?

Figyelt kérdés

Régen rengeteget kirándultam 20 éves koromban, már akkor is sok mentális gondom volt, ugyanúgy, mint most, de akkor kikapcsolt, jól éreztem magam egy időre, főleg introvertáltként, nagyon imádtam.


Azóta sok víz lefolyt a Dunán, negatív/pozitív dolgok az életemben, közel 30 éves koromra viszont úgy érzem, egy nyűg az egész. Most szinte mindenhol megy ez a túrázós/bushcraft divat, ezért még jobban "rákényszerítve" érzem magam, hogy ki kellene menni a természetbe, távol az emberektől, élvezni a friss levegőt, de egyszerűen semmi jó hatással nincs rám.


Nem azt mondom, hogy káros, és még mindig nagyra tartom a természet erejét, de egyszerűen nem segít a sok problémától való elmenekülésben, úgy mint régen, alig bírom magam rávenni, hogy egyáltalán túrázzak, mert odaérve már nincsenek meg "a pozitív energiák".


Szerintetek normális, hogy valakit felnőtt korára már nem vonz annyira a túrázás, vagy ezzel kapcsolatos tevékenységek, vagy ez nem nevezhető normálisnak?


Könnyebben kikapcsolok valami "károsabb dologgal", mint pl. TV, számítógépes játék, a szabadban csak folyamatosan agyalok, mire hazaérek csak pocsékabbul érzem magam.


2022. okt. 30. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt érzem. Csak nálam előbb megjelent. Tizenévesen rengeteg túráztam, kirándultam. Volt hogy iskola helyett is a hegyekbe mentem, mert szabadnak éreztem magam, úgy éreztem mindig egy új élmény vár ott ami a depressziós, pánikbeteg korszakomban elég jót tett. Akkor is ha néha a semmi közepén kaptam pánikrohamot. Aztán ez elmúlt. Már huszonévesen sem szabadnak éreztem magam pozitív élményekkel gazdagodva ott kint, hanem egyszerűen fáradtnak, feszültnek, idegesnek amikor hazaértem hogy eltelt egy nap a semmivel, nincs időm kikapcsolni. Pont tegnap volt aktuális ez a téma, mert a párom nagyon szerette volna ha ma elmegyünk kirándulni, én meg ellenkeztem hogy nem, mert nem hoz lázba, nem akarok. De mindig ez a vége amikor kirándulni akar és most kicsit elege lett, amit valahol megértek. De ez a sétálunk a semmibe, és végig csak arra várok hogy vége legyen, annyira nem ad semmit, és lehúz hogy egyszerűen képtelen vagyok rá.
2022. okt. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fiatalon eszembe sem jutott, hogy kijárhatnék a természetbe, de ha eszembe jutott volna, sem igazán lett volna energiám hozzá, most egy-két éve kijárok, igaz, csak a közelbe, messzebb csak, ha túratárs akad, mert nehezen veszem rá magam az indulásra, de ha már kint vagyok, elmúlik minden szorongásom, élvezem a levegőt, zöldet, napot, felhőt, ami épp van. 46/N
2022. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!