Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniával diagnosztizálta...

Skizofréniával diagnosztizáltak nagyon sok féle tünetem van de a legrosszabb az hogy nem tudom az érzelmeimet megélni, pl nem tudok örülni, nem tudok boldog lenni soha, mégha okom is lenne rá, ehelyett folyamatosan szorongok. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Szedek gyógyszereket de az említett problémán nem segít.
2022. okt. 30. 18:38
 1/4 Artemovszk ***** válasza:
Több szakvélemény, akár számítógépes tesztek is. Neurofeedback, kineziologia akár.
2022. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Olvasgass ezen honlapon, van tobb cikk meky a skizofreniaval foglalkozik: [link]
2022. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező, az általad leírt tünet a skizofrénia negatív tünetei közül az anhedónia. Nekem is ez van 12 éve (nem skizofrénia, hanem anhedónia); tényleg nagyon rossz, de valahogy együtt kell élni vele. A gyógyszer (pl. Ketilept) szedése javít rajta valamennyit, ill. nekem a rendszeres sport (reggeli futás) is bejött. Futás után se tudok boldog lenni, de legalább a nap további része elviselhető.

Anhedónia: [link]

2022. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2022. nov. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!