Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek miben nyilvánul...

Szerintetek miben nyilvánul meg, ha egy bipoláris betegnél nagyobb problémák vannak?

Figyelt kérdés

2017- ben volt egy olyan esetem szakítás után, hogy gyógyszerre ittam. Akkor bevitt a mentő. Előtte, és utána sem voltak hasonló szituációk. Amikor történt ez a probléma, akkor olyan helyzetben is voltam. A munkahelyi környezet is elég stresszes volt. Egyszeri alkalom volt ez a szitu. Azóta változott sok minden, és próbálom kiharcolni, hogy vegyék el teljesen a gyógyszerem. A mostani orvosom az nem zárkózik el tőle. Azért váltottam le az előzőt, mert az elfogultan ragaszkodott hozzá. Majd,be kell fedküdnöm a kórházba tavasszal, amennyiben szeretnék. Azért döntöttem így, mert nem látom értelmét a gyógyszerszedésnek, és sokszor olyan indokokkal magyarázzák a szedését, ami nem objektív, és a gondnokom szerint is ilyen alapon bárkivel lehetne szedetni. Az egyik teszt azt írja:,,Bipoláris tüneteket nem erősíti meg a vizsgálat." Másik példa: 39 évesen visszaköltöztem anyukámékhoz az egyik gyermekemmel. Itthon arra lettem figyelmes, hogy anyukámék szoktak alkoholt fogyasztani. Amikor van az egyikben valamennyi, akkor olyan véleményt alkotnak rólam, aminek semmi értelme, és nem egyezik semennyire sem az embertársaim, főnökeim, rokonaim kritikáival. Az én esetemben egy kötöszködési formának érzem ezt a gyógyszerezést, mert ismerek agresszívabb, összeférbetetlenebb egyéneket, akikkel nem szedetnek(főnököm szerint). Egy esélyt azért adnék magamnak.

Miben nyilvánul meg, ha valaki bipoláris? Mi számít magasabb kockázatvállalásnak? Mi számít túlzott pörgésnek? Miért baj, ha túl kreatív valaki?



2022. okt. 31. 11:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Kötözködési forma. Elnézést rosszul látok.
2022. okt. 31. 11:19
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt is megfigyeltem, hogy sok olyan amber van, akinek ártó, bántó magatartással rendelkeznek, és nem szednek semmit. Sokszor a beteget kellene védeni a környezettől, és nem fordítva. Problémás helyzetben meg senki sem hagyja magát.
2022. okt. 31. 11:30
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Mit értesz gondnokod alatt?
2022. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Aki segít nekem az ingatlankezelésben, és pénzügyi tanácsokat ad.
2022. okt. 31. 12:41
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Néhol összefüggéstelen, amit írsz, ugrálnak a gondolataid. Lehet ez a betegséged tünete is, de lehet, hogy ha visszaolvasnád, amit írtál, magad is észreveszed. A gyógyszer és a rendszeres orvosi kontroll segít, hogy összeszedett és munkaképes lehess. Szerintem ne küzdj ellene. A gyermeked miatt is erősnek kell lenned.
2022. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Vagy ön nem érti, amit fogalmaztam. Említettem, hogy rosszul látom a szöveget. Nem vettem fel szemüveget, de ha ugrálnak is a gondolatok engem nem zavar, és a munkámat sem.
2022. okt. 31. 19:12
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
Engem nyugodtan tegezhetsz. Ha most jól be vannak állítva a gyógyszereid, akkor a helyedben nem variálnék. A bipoláris depressziót minden fázisában szélsőséges hangulatok jellemzik, amik nagyon megterhelőek a beteg és a környezete számára is.
2022. okt. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

Az is lehet, hogy csak dühösnek, indulatosan találtak. Erre hangulatstabilizálót vagy antipszichotikumot us szoktak adni. Ehhez viszont olyan diagnózis kell, amire felírható. Az egyik ilyen diagnózis a bipoláris zavar.


A másik lehetséges verzió az, hogy tényleg bipoláris vagy.

2022. okt. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%
Szó szerint gondnokság alá vagy helyezve? Mert ez esetben elég valószínű, hogy komoly problémáid vannak...
2022. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nincsenek komoly problémáim, és megszüntethetik a gondnokság alá helyezést, ha kérem. Ezt megmondták így. Látom ehhez a gondnokos témához nem értesz, és személyesen nem ismersz, mint aki velem dolgozik. Én azt a minimális adag gyógyszert szedem megfelezve. Ez az én magánügyem. Nem tartozok vele elszámolással. Nem vettem észre, hogy hogy megterhelő lenne a környezetem számára az állapotom. Általában a környezetnek kellene kezeltetnie magát, mert sok betegnél az okozza a kiborulást, és bántást. Ezt az orvosom is mondta.

Dühös az meg mindenki szokott lenni. Az egy természetes érzelmi reakció. Minden egészséges ember szokott kibírhatatlan lenni. Senki nem hagyja magát. Akkor ennyi erővel bárki szedhet gyógyszert.

2022. nov. 5. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!