Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Extrém, hirtelen fellépő...

Extrém, hirtelen fellépő szorongás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még ilyen, szorongásos tünetek igen, persze, de ilyen extrém, hirtelen, minden ok nélkül fellépő, majdnem az ájulásig szorongató érzés még sosem. Mellkasi szorítást is érzek, levegőt néha nehezebben kapok. Asztmám van, napokban többször kellett rohamoldó inhalátort fújnom.

A pánikszerű érzés lehet ettől?

2 napja kb kezdődött, épp nyugalmi állapotban, a nagy semmiből elkap ez a szorító érzés.

Ez más, mint a folyamatos aggódás, szorongás, ez olyan gyötrően hirtelen tör elő, nyom a mellkas, majd viszonylag hamar enyhül, de addig borzalmas.

Mi bajom lehet?

40+ Nő vagyok



2022. okt. 31. 13:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni a nyaki enyhe duzzanatot. (Pajzsmirigy?)
2022. okt. 31. 13:07
 2/11 anonim válasza:
Pánikbetegség.
2022. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Járok orvoshoz, terapeutához, soha nem merült fel.
2022. okt. 31. 13:21
 4/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul nincs előzmény adott pillanatban, majdnemhogy teljes nyugalmi állapot van. Csak jön. Komolyan, a semmiből.
2022. okt. 31. 13:23
 5/11 anonim válasza:
Igen, pánikbetegség. Azért írom, mert nekem is volt, ugyanígy nézett ki.
2022. okt. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2022. okt. 31. 13:28
 7/11 g.noir válasza:
Igen, ez valószínűleg pánikroham volt. Mindenképpen kozultálj erről az orvosoddal / terapeutáddal. Próbáld meg felidézni, mi olyan változás volt mostanában az életedben, ami korábban nem volt (megnövekedett stressz, nehéz érzelmi helyzet, veszteség, stb.), ami esetleg ennek a kiváltó oka lehetett.
2022. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Gyakorlatilag havonta 1 alkalommal járok egy régebbi nehéz helyzet miatt, ami mára rendeződött. Pont ezért nem értem, mert jó eredményeket értem el, pont kezd helyreállni minden.

A stressz emiatt épphogy csökkent.


Arra gondoltam hogy egyéb betegségeim illetlen lesz-e ötlet, talán pajzsmirigy, vagy akár az asztmagyógyszer, mert rá van írva, hogy okozhat ilyesmit, de ez is csak olyan 1000-ből 1 embernél, a leírás szerint.


A szívemre is gondoltam de az gondolom nem így mutatkozna meg, szerintem az nem múlik, majd megint újra jön. A mellkasi szárítás miatt érzem, hogy extrán jön egy félelemroham majd enyhül, de nem is marad meg a szorongás úgy. Csak abban a szent pillanatban, ahogy vége, ez is múlik.

Gondoltam, hogy elmegyek az ügyeletre, de ünnep előtt ilyenkor nem sok esélyem van sorra kerülni és nem életveszélyes van. (Remélem)

2 napja gyötör ez csak.

2022. okt. 31. 14:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Mérj pulzust, amikor jön ez a roham, nem mindegy, hogy gyors vagy szabálytalan szívműködéssel jár.
2022. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm. Az asztmám miatt szoktam mérni, véroxigént is pulzoximéterrel. Mivel olyankor alacsony a véroxigén, feljegyzései a pulzusom, az olyankor elég magas

Alapból a vérnyomásmérő pedig tartósan alacsony, ez évek óta így van.

2022. okt. 31. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!