Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha őszintén elmondom a pszichi...

Ha őszintén elmondom a pszichiáteremnek, hogy nem szeretnék tovább élni, és gondolkodom az öngyilkossági módszereken, ott tarthat a kórházban?

Figyelt kérdés

Szeretem az orvosom, nagyon jófej, mindent megbeszélhetek vele. Sőt, konkrétan csak vele, mert nincs senkim. Az életem már amúgyis teljesen felesleges, nem akarok tovább szenvedni, az öngyilkossággal meg senkit nem fogok megbántani, mert nincs senkim, mint mondtam. Ezt szeretném elmondani neki, vagy legalábbis elbúcsúzni tőle. Őszintén szeretnék kitálalni neki ezekről az érzéseimről. De akkor bent tarthat a kórházban? Vagy ez hülyeség, és ilyen nincs, csak a filmekben?


18/L


2018. nov. 22. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd csak el neki, és bízz benne. Azt fogja tenni, amit kell, mint eddig is.
2018. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Ne már, hogy jut eszedbe ilyen hülyeség 18 évesen?
2018. nov. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam. Nem tartott be, terápiáztunk tovább, végül sok idő múlva ugyan, de jobb lett.
2018. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Itt egyedül rádférne, hogy megöld magad. Remélem majd akkor is így jár a pofád, ha egyik családtagodra jön rá az öngyilkosság késztetése.


A többieknek köszi!

2018. nov. 22. 19:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Bent tarthat. Viszont ha úgyis az öngyilkosság a célod, akkor nem mindegy már az az 1-2 hét? És még hátha jobban is lennél. Szerezhetnél bent barátokat. Én ott bent szereztem azokat a barátaimat, akikért érdemes élnem a mai napig.
2018. nov. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, minél előbb! ...de ne azért, hogy benn tartson, hanem hogy segítsen. Nincs senkid? Dehogy nincs. Pont sikerült kifognod egy jófej dokit, akit te is szeretsz. Hidd el, nála jobb kezekben vagy, mint 10 dilettáns ismerős körében, akik nem tudnak és nem is akarnak segíteni. Bízz benne!
2018. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
Ha valóban meg akarnál halni, akkor nem érdekelne a búcsúzkodás, csak megtennéd. Te nem akarsz meghalni, csak szeretet hiányos vagy, és azt akarod, hogy figyeljenek rád.
2018. nov. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bent tarthat. De szerintem ezt át kéne gondolnod.

Ha van kedved beszélgetni, vagy szükséged van rá, hogy valaki meghallgasson, írj rám nyugodtan. Én is 18 vagyok, és korábban hasonló problémákkal küzdöttem. Már rendbejöttem, viszont pszichiáterhez a mai napig járok.

Majd ha lesz több időm, megkeresem a kérdésedet, és leírom, hogy nekem mi segített, hátha te is képes leszel erőt meríteni belőle.

Az orvosoddal pedig mindenképpen beszélj. Hallgasd meg, hogy ő hogyan látja ezt, hátha az segít.

2018. nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valóban meg akarnál halni, akkor nem érdekelne a búcsúzkodás, csak megtennéd. Te nem akarsz meghalni, csak szeretet hiányos vagy, és azt akarod, hogy figyeljenek rád."

És akkor?

2018. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért jó, ha elmondod, mert akkor talál megoldást arra, hogy ne érezd így magad...
2018. nov. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!