Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy mentálisan nem vagyok jól? De úgy, hogy ne ítéljenek el, ne legyen semmi gúnyos megjegyzésük?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben nagyon sok lett a suli és a tanulni való. Egyszerűen nem bírom tovább…


Egyre nehezebben tanulok, szüleim meg nem értik meg, hogy miért mindig csak tanulok… mikor mondom, hogy nem megy, nehéz akkor jönnek, hogy nekik sokkal nehezebb volt ez anno es hogy a munka sokkal rosszabb.


De azt elfelejtik, hogy ez milyen hatással van rám. Anyum manapság egyre rondábban viselkedik velem, olyan szavakat dobál a fejemhez, amik kitépik a lelkemet. Pedig mindig is jó volt vele a kapcsolatom… vagy régebben is csinálta, csak most nyílt fel a szemem?


Nincs olyan hétvége mikor nem kéne tanulnom és nem úgy lenne vége a szombatomnak, hogy ne sírjak…


Akármit mondok közösségben, megbánom egy két nap múlva és utána azon görcsölök… bánom, hogy egyáltalán létezem


Egyszerűen nem bírom tovább, tudom tudom nem kéne magamat sirattatnom, hisz csak idő pazarlás és semmi értelme nincsen, csak tini probléma… de fáj

És tudom, hogy nem vagyok egyedül, aki ezzel szenved és lehet, hogy neki még rosszabb is… meg mindenkinek tanulnia kell…


16L



2022. nov. 6. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Ja, hát nem irigylek senkit a mostani oktatási rendszerben. PEdig csak 30 éves vagyok, de nekünk még volt gyerekkorunk.


Racionálisan, "felnőttesen" foglald össze a problémáidat, ne túl nagy szavakkal. Utóbbira reagálnak sokszor nagyon rosszul a "felnőttek", mert teátrálisnak gondolják, és akkor jön a sablon "tiniprobléma, majd kinövöd" dolog.


Asszertív kommunikáció. Mondd el, hogy "Ne haragudjatok, ez meg ez a probléma, és nagy szükségem lenne a segítségetekre, mert nem tudom egyedül megoldnani. Napról napra egyre rosszabb nem fogok tudni előbb-utóbb már normálisan tanulni, és lejtmenetbe kerülhet az életem. Kérlek, vegyetek komolyan."


Vagy valami ilyesmi. Az összeszedett, érvelősebb hangvételtől sokan meghökkennek, és hirtelen rájönnek, hogy nem önmaguk kis mása van ott, egy kis nyomi tini, hanem egy emberi lény, saját világgal, saját gondolatokkal, saját érzelemmel, saját egyéniséggel.

2022. nov. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Tipikus tinihiszti, ne fújd fel ennyire a dolgot. Ilyen korban tombolnak a hormonok és azt hiszed, hogy az egész világ ellened van. Szedj magnéziumot, az valamilyen szinten segít normálisnak maradni.
2022. nov. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Azt mindenképp tedd hozzá, hogy rosszul esnek a szavak, amiket hozzádvágnak, nem érdemled meg, és kérd, hogy légyszi máskor ne tegyék, mert van elég bajod enélkül is.
2022. nov. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Pedig a munka sokkal jobb. A sulit én is utáltam. Egyébként nem lehet mit kezdeni, érettségizz le és keress munkát és költözz.
2022. nov. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

A munka szerintem sokkal jobb.


Miért? Mert nem az van, hogy benn vagyok reggel héttől délután háromig és UTÁNA még minimum 2-3 órát tanulni kell, hanem fél kilenckor kezdek és ötkor lelépek.


Amikor gyárban voltam reggeles, hatra mentem, viszont fél háromra fixen otthon voltam, és utána szabad, nem az, hogy még majd 2-3 órát a könyvek felett kell görnyednem.


12-ben pedig sokszor ötre értem haza - reggel nyolctól és utána álltam neki tanulni.

2022. nov. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy túl erős neked az a suli. Gondold meg, hogy melyik másikba mehetnél át. Nem kell minden áron oda járnod, más sulikban is van élet.
2022. nov. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!