Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merem elkezdeni szedni az...

Nem merem elkezdeni szedni az antidepresszánst 18 évesen. Okkal félek?

Figyelt kérdés

18/F

Generalizált szorongásra kaptam, de nagyon rosszakat hallok az antidepresszánsról, gondolok itt libidócsökkenésre, sőt, olyat is hallottam, hogy az orgazmusig se tudnak jópáran eljutni mióta ilyen gyógyszereket szednek. Ennek például mi az oka? megemelkedik a prolaktin szint? A tesztoszteronszint is csökkenhet a gyógyszer szedése miatt?

Én személy szerint Scippa 10 mg nevű gyógyszert kaptam, akinek van esetleg ezzel tapasztalata az ossza meg.



2022. nov. 6. 21:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%

Egy előző kérdésre adott valaszból továbbítom, hasznos volt elolvasni.


[link]


A konkrét gyógyszerre keress rá, túl sok összefüggő tényezőt kell figyelembe venni, ezért egyszerűbb, jobb mint random emberek jo/rossz/hasnos/nemhasznos/megtévesztő véleményére adni egy ilyen kényes témában amivel elszúrhatod a fiatalkorod

2022. nov. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%

Első, ez a link még csak nem is az antidepresszásokról szólt, hanem nyugtatókról. És még azon belül is a benzodiazepin-ről. Tudom, hogy sokan keverik, de akkor ne szólj hozzá, két teljesen más dologról van szó.


Igen, az orgazmust nehezebb lesz elérned, vizeletet is nehezebb lesz elengedni pl. Kicsit éhesebb is leszel, de ez mind egyénenként eltérő, lehet ezen kívül is sok mellékhatása, meg lehet, hogy semmi nem lép fel nálad. Figyelni kell magad, és jelezni a dokinak, ha van valami. 2-3 hetet mindenképp kell adni neki, mert a legtöbb embernél akkor kezdenek eltűnni a kezdetleges mellékhatások.

2022. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
20%
Más a hatóanyag mint 1# nél belinkelt oldalban leírtnál, de is hasznos elolvasni mert az "általános" gyógyszerfüggetlen tanácsok és ismérvek megfontolandók.
2022. nov. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
30%
De a függésnek semmi köze az antidepresszánshoz... legalábbis a hagyományos értelemben nem. Nem alakul ki igazán tolerancia, nem kell dózist emelni, nem remegsz két tabletta között, stb. Nem direkt hatása van, hanem lassan felépülő. Hirtelen elhagyásnál fellépnek elvonási tünetek ugyan egy ideig, de ennyi.
2022. nov. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%
Most azért emeltem ki a függést, mert az a legfontosabb érv ugye. Ez lemaradt.
2022. nov. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
De mindegy is. Én ezt szedtem, voltak mellékhatásaim, de tolerálhatóak. Nehezebben elérhető orgazmus (igazából szexben ez nem akkora hátrány, nézőpont kérdése), meg nehezebben pisiltem. Ez a kettő férfiaknál elég sztenderd. Mióta reggel szedem, az alvás sem gáz, ne este vagy délután vedd be.
2022. nov. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
9%
Azt lehet tudni, hogy 18 évesen mitől szorongsz?
2022. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
14%
Neked már nem mindegy?
2022. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

7.

Miért, meg van szabva hogy csak 30 éves kor felett lehet szorongani vagy mi?

2022. nov. 6. 22:22
 10/21 anonim ***** válasza:
60%
Sőt, jóval szorongósabb korszak a tinédzserévek...
2022. nov. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!