Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltak gyerekkori traumáitok...

Voltak gyerekkori traumáitok elakadásaitok? Mi segített túllépni rajtuk vagy megoldani őket?

Figyelt kérdés

2022. nov. 7. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Oh, rengeteg….

Nekem a szó szerint hatalmas célkitűzések segítettek. Mert amíg azok elérésével vagyok elfoglalva addig nem foglalkozok a traumáimmal.

2022. nov. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Hosszútávú pszichoterápia segít vagy személyes, empatikus emberi kapcsolat.
2022. nov. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Az anyam gonoszkodott velem folyamatosan. Meg mindig. Elkerulom. Sajat elet az egyetlen megoldas! Nekem az agyturkasz nem segitett. Ilyen gondja volt neki is!😀
2022. nov. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Ismerős én is hasonlóan jártam. Elakadással mentem és neki is pont az volt hasonló területen így semmit nem tudott segíteni.12000/alkalom!5 hónapot jártam és pont a startnál vagyok mint akkor.
2022. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 4-es!😄
2022. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Sajnálom, hogy így jártatok. Sajnos sokan azért maradnak egy embernél, mert ha kifizették, akkor sajnálják a pénzt, meg a "hátha" érzés miatt. Én is egyszer 15 ezret fizettem, de a 10. percben eljöttem, mert akkor még nem tudtam, hogy a coach a jelenben lévő apróbb elakadásokon dolgozik, traumafeldolgozást viszont nem csinál. Viszont megpróbálta, ha már kifizettem. Így viszont nem tudtunk egymáshoz kapcsolódni.

A másiknál 20 ezret fizettem, viszont egy agresszív, Csides Kata féle nőt fogtam ki. Empátia még pszichológusok között is ritka. Van ilyen. De ezért nem mondtam soha, hogy nem segít, hanem olyat kerestem, akivel megvan a kémia.

2022. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egyik pszichológussal nem működik a terápia, még nem a szakmával, vagy akár veled van a gond, csak egyszerűen azzal az emberrel nem tudtatok megfelelően együttműködni.


A pszichológus is ember és emberekkel dolgozik. Emiatt nem egy egzakt tudomány. Nem úgy működik, hogy ő megnyom rajtad egy gombot és arra reakcióként ugyanaz történik veled, mint az összes többi emberrel.


Az összhang és megfelelő kommunikáció nagyon fontos szakember és páciens között. A legjobb szándék és a legkomolyabb szakértelem mellett is előfordul, hogy nem működik a munka. Lehet, hogy akár a külseje, akár a stílusa, beszéde, hanghordozása emlékeztet valakire és ez befolyásol negatívan, vagy meg se tudod magyarázni, egyszerűen csak nem működik. Ilyenkor nagyon fontos, hogy másik szakembert keress, akivel sikerül máshogyan próbálkozni, ami talán eredményesebb lesz.

2022. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!